Wielu z nas myśl, że odchudzanie to tak naprawdę żaden problem. W końcu wystarczy mniej jeść i więcej się ruszać. Nie zawsze jednak sytuacja jest ta prosta, jak się wydaje. Nieodpowiednio ułożona dieta nie dość, że może nie zadziałać, to jeszcze może nieść ze sobą ryzyko poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego wtedy, gdy zależy ci na efektach, pomyśl o konsultacji ze specjalistą.

Dietetyka jest nauką medyczną koncentrująca się na żywieniu człowieka zarówno zdrowego, jak i chorego. Jest ona powiązana z medycyną, psychologią, chemia żywności oraz farmakologią. Dietetyk to wobec tego specjalista, który będzie mógł pomóc nam kompleksowo wtedy, gdy chcemy zrzucić nadmiar kilogramów i poczuć się wyśmienicie. Co więcej, obecnie wizyta u dietetyka wcale nie jest związana z bardzo wysokimi kosztami. Warto więc o niej pomyśleć wtedy, gdy nie wiemy, jak zabrać się za odchudzanie, by cieszyć się wyjątkowymi efektami.

W czym pomoże dietetyk?

Jak już wspomnieliśmy, dietetyk jest specjalistą w zakresie żywienia. Zajmuje się on również pomocą tym osobom, które chciałyby zrzucić nadmierne kilogramy. Warto wskazać, że nadwaga oraz otyłość to nie tylko kwestia wyglądu, ale również zdrowia. Zwiększa się wówczas ryzyko cukrzycy typu 2, nadciśnienia tętniczego, zawału serca, wylewów, miażdżycy, kamicy żółciowej, nowotworów. Dlatego o odchudzaniu warto pomyśleć nie tylko dlatego, by prezentować się atrakcyjnie, ale też z powodu swojego samopoczucia.

W takim przypadku dietetyk jest najlepszym wyborem, ponieważ będzie on mógł przygotować dla nas taki program dietetyczny, który będzie odpowiadał naszym potrzebom w pełni. Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej u dietetyka wykona on dokładny wywiad żywieniowy oraz pomiary ciała pacjenta i na tej podstawie będzie mógł również obliczyć jego parametry metaboliczne. Czasami będziemy też poproszeni o wykonanie konkretnych badań krwi, które mogą pomóc w wybraniu najlepszej diety.

Przy przygotowywaniu indywidualnego programu żywieniowego dietetyk bierze pod uwagę między innymi wzrost i wagę pacjenta, jego płeć, nawyki oraz upodobania żywieniowe, nietolerancje pokarmowe, jeżeli występują, również ewentualne choroby, tryb życia, aktywność fizyczną. Wobec tego może on zaproponować taki program diety, który będzie nie tylko skuteczny, ale też dogodny dla pacjenta, na przykład nie będzie powodował uczucia głodu, spadku formy, osłabienia, niedoborów witamin i minerałów.

Taki właśnie program diety najczęściej otrzymujemy na drugiej wizycie. Na tym jednak nie kończą się spotkania z dietetykiem. Powinniśmy również regularnie odwiedzać gabinet w celu dokonywania ponownych pomiarów i sprowadzania postępów. Wówczas dietetyk będzie również mógł dostosować dietę do zachodzących zmian. Dla pacjenta będzie to z kolei dodatkowa motywacja do tego, aby postępować według zaleceń, a tym samym łatwiej osiągnąć zamierzony cel.

Ile kosztuje wizyta u dietetyka?

Jak już wspomnieliśmy, nie jest to wcale bardzo duży wydatek, biorąc pod uwagę efekty, jakie możemy dzięki niemu uzyskać. W klinice Derma Clinica z Krakowa, która specjalizuje się w skutecznym odchudzaniu i odmładzaniu, możemy skorzystać ze specjalnych pakietów wizyt. Pakiet podstawowy, który obejmuje pierwszą wizytę, pomiary oraz ułożenie diety będzie kosztował nas 160 złotych. Za pakiet miesięczny rozszerzony, który zawiera pierwszą wizytę, pomiary, ułożenie diety oraz 2 wizyty kontrolne zapłacimy tylko 190 złotych. Pełną ofertę znajdziemy pod adresem: http://www.derma-clinica.pl/.

Podsumowując, gdy planujemy odchudzanie się, warto zrobić to ze specjalistą, który pomoże nam w zaplanowaniu dopasowanej do nas diety. Razem z nią łatwiej osiągniemy zamierzony cel!

[Głosów:2    Średnia:5/5]