Zęby człowieka każdego dnia narażone są na osadzanie się na nich płytki nazębnej, odkładanie się kamienia oraz powstawanie przebarwień. Powoduje to, że z czasem prezentują się coraz mniej atrakcyjnie, jednak jest to problem nie tylko natury estetycznej, gdyż zaniedbanie w czyszczeniu zębów z tych zanieczyszczeń może nawet prowadzić do utraty zębów! Jak się tego uchronić?

Podstawa – domowa higiena

Podstawą w czyszczeniu zębów jest oczywiście częste szczotkowanie zębów oraz inne zabiegi z zakresu higieny jamy ustnej. Regularne szczotkowanie, nitkowanie zębów oraz stosowanie płynów do płukania jamy ustnej usuwa płytkę nazębną i zapobiega odkładaniu się kamienia nazębnego, który jest niczym innym, jak zwapniałą płytką. Takie działanie ma także płyn do płukania, a warto wiedzieć, że w płytce i kamieniu rozwijają się bakterie, które prowadzą do próchnicy, chorób dziąseł i przyzębia, mogą nawet doprowadzić do utraty zębów, a nawet do utrudnień w leczeniu protetycznym! Dobra higiena jamy ustnej jest też w stanie zapobiec silnemu przebarwieniu zębów, kiedy zaś przebarwienia gromadzą się, może dojść do zażółcenia i przebarwienia zębów na stałe.

Zabiegi u dentysty

Raz w roku warto wykonywać zabiegi higienizacji zębów oferowane przez klinikę Dentestetica.pl (http://www.dentestetica.pl/). Ich zakres jest szeroki, jest to piaskowanie zębów i skaling, które usuwają płytkę nazębną i kamień wraz ze znajdującymi się w nich bakteriami. Zabiegi te przede wszystkim chronią zęby przed złymi skutkami tych zanieczyszczeń, ale też bardzo mocno wpływają na ich estetykę. Usuwając także przebarwienia, sprawiają, że zęby stają się lśniące, czyste, bielsze i wypolerowane, co można także poczuć. Kiedy zabiegi te okazują się niewystarczające w przypadku trwałego zażółcenia i przebarwienia zębów, można zdecydować się na wybielanie, które daje olśniewający efekt wybielenia o nawet kilka odcieni. Zabiegi te są w pełni bezpieczne, a ponieważ wykonuje się je tylko raz na rok, ich koszt nie jest duży. Warto więc wybrać je niezależnie od tego, jak dobrze dba się o czyszczenie zębów na co dzień, w domowych warunkach.

Przeczyta też o pierwszej wizycie dziecka u stomatologa: http://www.dentestetica.pl/leczenie/stomatologia-dziecieca/

[Głosów:1    Średnia:5/5]