Prezenty-przeżycia są coraz chętniej wybieraną formą obdarowywania bliskich osób na urodziny. Pomysłowymi upominkami dla przyjaciółki są, np.: arbuzowy zabieg odżywczy na ciało, czekoladowy masaż ciała, voucher na opalanie natryskowe, fish pedicure czy indywidualna lekcja tańca na rurze.

Zabiegi Spa dla niej

Prezent dla koleżanki w postaci zabiegu kosmetycznego w salonie odnowy biologicznej to oryginalny pomysł na niespodziankę urodzinową. Placówki Spa oferują różnorodne metody pielęgnacji ciała, relaksacyjne masaże oraz kuracje wyszczuplające. Przyjaciółce można podarować zabieg na bazie wyciągu z arbuza, który poprawia elastyczność skóry, zmniejsza cellulit oraz głęboko nawilża. Wyjątkowo relaksacyjną kuracją jest masaż gorącą czekoladą połączony z peelingiem całego ciała. Zabieg odpręża, wygładza i odżywia skórę. Pomysłem na prezent jest również seans w kapsule Spa wyposażonej w hydromasaż i saunę. W trakcie kuracji wykonuje się także peeling ciała.

Karnet na opalanie

Przyjaciółce, która lubi, aby jej skóra była brązowa przez cały rok, można podarować karnet na natryskowe opalanie. Metoda zapewnia ciemny odcień skóry, bez używania szkodliwych promieni ultrafioletowych w tradycyjnym solarium. W czasie zabiegu korzysta się ze specjalnego płynu, który dobiera się odpowiednio do koloru cery, aby opalenizna była bardzo naturalna. Efekt opalonej skóry utrzymuje się około 2 tygodnie. Zabieg trwa 10 minut.

Pielęgnacyjny zabieg na stopy

Oryginalnym pomysłem na upominek urodzinowy dla przyjaciółki jest fish pedicure. W czasie zabiegu moczy się nogi w specjalnym akwarium, w którym pływają małe azjatyckie rybki Garra Rufa. Mają one naturalną umiejętność usuwania z ciała martwego i zrogowaciałego naskórka. Rybki wytwarzają także diatranol, czyli enzym o dezynfekujących właściwościach. Po każdym zabiegu zanieczyszczona woda z akwarium jest usuwana i wymieniana na świeżą, aby zapewnić klientkom higieniczne warunki.

Lekcja tańca na rurze 

Przyjaciółce, która lubi aktywnie spędzać czas, zwłaszcza na parkiecie, można podarować indywidualne zajęcia pole dance. Taniec na rurze to oprócz dobrej zabawy możliwość trenowania mięśni całego ciała. Pole dance jest połączeniem fitnessu, siłowni i gimnastyki. Indywidualne zajęcia trwają godzinę i w ich trakcie początkująca tancerka nauczy się podstawowych obrotów i chwytów.

[Głosów:2    Średnia:4/5]