Pokemony w nowej odsłonie

 

Pokemony zawładnęły światem, ale ich historia jest o wiele dłuższa. Chociaż dzisiaj świat oszalał na ich punkcie, trzeba pamiętać, że pojawiły się dawno temu, zupełnie w innych czasach, jeszcze w latach 90, gdy internet nie był zbyt popularny.

 

Pokemony mają już ponad 20 lat

 

Początek to 1996 rok, gdy firma Nintendo stworzyła serię gier konsolowych o takiej właśnie nazwie. Nie wiadomo, czy twórcy spodziewali się tego sukcesu, ale gra stała się drugą najbardziej dochodową w historii Nintendo, zaraz po serii Mario, w którą grał każdy fan takich przygodówek. Dzisiaj ciężko sobie wyobrazić gry bez dostępu do internetu, gdyż to otwiera wiele, dawniej nieznanych możliwości. Takie właśnie są pokemon online. Na czym to polega.

 

Nowa generacja pokemonów

 

Dzisiaj pokemony to coś zupełnie innego niż kiedyś. Postacie oczywiście zostały te same, ale teraz trzeba je zbierać… chodząc po mieście ze smartfonem lub tabletem. Potrzebna jest do tego specjalna mapa, by móc znaleźć ukryte w różnych miejscach pokemony. Ta gra mimo wielu kontrowersji ma swoje zalety. Otóż na konsoli grało się w domu, czasami przez cały dzień nie wychodziło się z mieszkania. Tymczasem pokemony online wymagają, by ruszyć w teren, bo tylko tak można zdobyć punkty. Dla zbieraczy pokemonów te same miejsca, znane, w których byli od lat, stają się czymś innym, zupełnie innym, bo kiedyś na przykład były tam zwykłe ławka i drzewo, teraz zaś przebywają tam pokemony, które chcemy złapać!

 

Są wszędzie!

 

Pokemony można właściwie spotkać wszędzie, czyli na ulicy, w sklepie, czy nawet w kościele. Gracze ciągle muszą być czujni, bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo, gdzie pojawią się te śmieszne stworki. Spacerując z telefonem w ręku, zerkając na ekran, dostajemy wskazówki, w jakich miejscach mogą kryć się pokemony. Czasami poszukiwania są dłuższe, innym razem krótsze, zawsze jednak, gdy już je zlokalizujemy, powinniśmy łapać je za pomocą Pokeballa. Nasz smartfon zaczyna wibrować, gdy tylko pokemon pojawi się w naszym zasięgu, w takiej sytuacji musimy działać szybko i być bardzo precyzyjni.

 

Jak w to zagrać? Trzeba ściągnąć aplikację na smartfona lub tablet, jednocześnie musimy mieć dostęp do internetu z GPS-em, ponieważ na bieżąco pobierana jest mapa z Google. Grę można pobierać z różnych stron, więc możliwości są duże. Warto spróbować w o zagrać, ale uwaga, pokemony naprawdę wciągają, więc po pewnym czasie może się zdarzyć, że będziemy wielkimi fanami tej rozrywki. Ciekawe też jak rozwinie się ta gra w przyszłości, bo możliwości są naprawdę spore.

 

 

 

[Głosów:1    Średnia:5/5]