Gry edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym - nauka poprzez zabawę

Okres edukacji przedszkolnej to czas wytężonej nauki. Przyswajane są języki, sposoby poprawnej artykulacji, cyfry i ciągi liczbowe. To także czas rozwoju umiejętności interpersonalnych oraz sprawności manualnych. Warto dziecku ten czas ułatwić, dzięki ciekawym zabawkom edukacyjnym!

Gry edukacyjne dla 5 latków – różnorodna oferta

Nauka w wieku przedszkolnym odbywa się poprzez codzienną styczność z językiem i zabawę. Zadawanie pytań i odpowiadanie na zagadnienia, rozwiązywanie łamigłówek, nauka słów dzięki materiałom ilustrowanym, skomplikowane gry planszowe – możliwości jest wiele. Dostępne są gry edukacyjne dla 5 latków wspierające odpowiednią wymowę, a także quizy uczące liczenia, rozpoznawania słów czy nauki języków. Wszystko to przedstawione jest w formie ciekawych gier planszowych i najczęściej uatrakcyjnione sporą dozą rywalizacji. Popularne i lubiane są również quizy wyposażone w mówiące pióro. Takie gry dodatkowo zachęcają dziecko do nauki. Ich elementem jest duża ilość pytań, na które dziecko szuka odpowiedzi. Pomocne mówiące piór podpowiada małemu uczniowi. Liczne gry uczące wymowy trudnych słów, także są bardzo istotną częścią zestawu zabawek rozwojowych. Gry edukacyjne dla 5 latków warto urozmaicić o własne pomysły. Można na przykład zorganizować zawody, w trakcie których każdy gracz otrzyma punkty w zamian za poprawną artykulację słowa. Gry edukacyjne dla dzieci w wieku 5 lat, to także nauka godzin, miesięcy, pór roku i dni tygodnia. Takie zabawki są doskonałym uzupełnieniem codziennych rozmów z dzieckiem i zajęć w przedszkolu. Z ich pomocą, najmłodsi poznają świat w sposób barwny i przyjazny. 

Gry logiczne i zabawki sensoryczne

Oprócz gier edukacyjnych i quizów, warto zaopatrzyć dziecko także w zabawki sensoryczne i logiczne. Proces integracji sensorycznej należy wspierać na każdym etapie. Jego zaburzenia wpływają na prawidłowe funkcjonowanie dziecka. W efekcie może pojawić się nadwrażliwość lub niedowrażliwość na dźwięki, dotyk i zapachy. Skutkiem są między innymi problemy z koncentracją i skupieniem uwagi na materiałach edukacyjnych czy słowach nauczyciela. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, należy sięgnąć po odpowiednie gry rozwojowe. Pomocne będą zabawki sensoryczne, takie jak gry wspierające pamięć dźwiękową. Z ich pomocą dziecko uczy się rozpoznawać i kategoryzować dźwięki. 
Z kolei gry logiczne uczą koncentracji na powierzonym zadaniu i wspomagają rozwój myślenia analitycznego. Ważne są też umiejętności zręcznościowe, które wspierać można przy pomocy gier takich jak: wyrzutnia piłek i trafianie do celu. 

Tego typu gry zapewniają wspaniałą zabawę dla całej rodziny lub grupy rówieśników. Oferta gier i zabawek edukacyjnych jest bardzo szeroka. Warto zapoznać się z produktami, oferowanymi przez sklepy dla dzieci i młodzieży. Każda z zabawek jest dokładnie opisana, co ułatwi wybór. Na uwagę zasługują zwłaszcza oferty kategoryzowane pod względem wieku. Gry edukacyjne dla 5 latków można zakupić na przykład w księgarni edukacyjnej. To świetna forma nauki i wsparcia, poprzez ciekawą zabawę. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]