Meksyk kojarzy się z pięknymi plażami, czystą wodą i lazurowym wybrzeżem. To miejsce zróżnicowane. Warto wybrać się na Półwysep Jukatan. To doskonały wybór zarówno na aktywny wypoczynek jak i czas spędzony na plaży. Bajkowe krajobrazy, pyszne jedzenie oraz kurorty, to wszystko czym zachwyci nas Półwysep Jukatan.

Meksyk Jukatan – atrakcje na plaży

Dla amatorów imprez na plaży i spędzania całego dnia na opalaniu i sączeniu przepysznych meksykańskich drinków idealnym wyborem jest Cancun. Jeżeli nie dysponujemy tak dużą gotówką możemy wybrać się na Tulum, które również jest miejscem imprez na plaży.

Meksyk Jukatan – odkryj jak żyli Majowie

Oczywiście będąc na Półwyspie Jukatan nie można nie odwiedzić Chichen Itza, który jest jednym z Siedmiu Cudów Świata. Znajdują się tam stanowiska archeologiczne, które są pozostałością po cywilizacji Majów. Jest tam również świątynia Kukulkana, którą można zwiedzić tak samo jak można wejść na najwyższą piramidę Majów, która nazywa się Nohach Mul. Z 42-metrowej konstrukcji można zobaczyć las tropikalny. Na terenie półwyspu można spotkać prawdziwych Indian.

Meksyk Jukatan – zanurkuj i odkryj rafę koralową

Będąc na wyspie Holbox, można popływać z rekinami i wielorybami oraz wziąć lekcję kite surfingu. To również doskonałe miejsce do wypraw nurkowych, gdzie można zobaczyć rafę koralową oraz spotkać ogromne Żółwie Zielone.

Meksyk Jukatan – ciekawe muzea i galerie

Dla amatorów zwiedzania miast doskonałym wyborem będzie Merida. Jest tam wiele muzeów i galerii, a także straganów, gdzie można zakupić rękodzieła artystyczne. Można również wybrać się na Zipolitę, która słynie z plaży nudystów.

Meksyk Jukatan – spróbuj najlepszej czekolady i przysmaków z półwyspu

Oaxaca to miejsce, które słynie z rękodzieła oraz tkanin. Można tam zakupić pamiątki, wyjątkowe rzeźby oraz napić się prawdziwej meksykańskiej czekolady oraz skosztować przysmaku przyrządzanego ze smażonych koników polnych. Można tam również napić się kultowego meksykańskiego trunku o nazwie Mezcal.

[Głosów:1    Średnia:5/5]