Jakie kryteria powinny spełniać zabawki kupowane dla dzieci

Kupowanie dla dziecka nowych zabawek jest zajęciem, które uwielbiają wszyscy rodzice i dziadkowie. Wybieranie ciekawej zabawki, a następnie oglądanie radości na twarzy malucha oraz wspólna zabawa potrafią dać niezapomniane chwile każdemu z nas. Jednak aby tak się stało, warto zadbać o odpowiedni dobór zabawek dla pociechy.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Każda zabawka dla dziecka powinna być przygotowana w taki sposób, aby nawet przez przypadek nie spowodowała u niego krzywdy. Wszyscy wiemy, że najmłodsze dzieci lubią wkładać przedmioty do ust, a z kolei te nieco starsze wymyślają przeróżne zabawy, nie zawsze idealnie zgodne z pierwotnym przeznaczeniem zabawki.

Dlatego też niezależnie od tego, czy kupujemy akcesorium dla dwulatka, czy raczej dla siedmiolatka, musimy upewnić się, że jest w pełni bezpieczne. Nie powinno mieć żadnych drobnych części, które mogłyby się oderwać i zostać połknięte przez dziecko. Zabawka musi być też wykonana w taki sposób, aby nie miała ostrych krawędzi i nie zraniła delikatnej skóry dziecka.

Warto pamiętać także o tym, że użyte do jej wykonania materiały powinny być hipoalergiczne. Nie mogą występować w takim akcesorium żadne szkodliwe barwniki, zwłaszcza jeśli jest to przedmiot dla najmłodszych, którzy na pewno spróbują go skosztować.

Właśnie takie akcesoria oferuje sklep z zabawkami dla dzieci – lotrzyk.pl. Znajdziesz w nim wszystko, co spodoba się twojej córce lub synowi, niezależnie od wieku. A co najważniejsze – każda z zabawek będzie w pełni bezpieczna i nie zagrozi w żaden sposób twojemu maluchowi.

Dopasowane do wieku i poziomu rozwoju dziecka

Zabawki powinny odpowiadać temu, na jakim aktualnie poziomie rozwoju znajduje się dziecko. Muszą być dostosowane do jego wieku, dzięki czemu nie tylko będą dla niego bezpieczne, ale też użyteczne. Sprawią, że maluch będzie się nimi interesował i rzeczywiście wykorzysta je w trakcie swojej aktywności. Choć oczywiście czasami można pokusić się także o kupno zabawki, która jest nieco “na wyrost” i po prostu poczeka, aż dziecko w pełni z niej skorzysta.

Modne zabawki nawiązujące do popularnych motywów

Współczesne dzieci cenią sobie posiadanie modnych gadżetów. Mogą nawiązywać do ich ulubionych filmów, gier czy książek, przedstawiając na przykład głównych bohaterów danej serii. Dlatego też, o ile to możliwe, powinieneś przynajmniej od czasu do czasu, zwłaszcza w przypadku nieco starszego dziecka, sięgnąć po coś modnego.

Modna zabawka na pewno wywoła jeszcze większą radość niż jakakolwiek inna. Dodatkowo pokaże dziecku, że znasz jego ulubione rozrywki i potrafisz zrozumieć, dlaczego tak ważne jest dla malucha posiadanie ukochanego bohatera w formie figurki, pluszaka czy innej zabawki. Z pewnością podbudujesz tak ego dziecka oraz pomożesz mu zabłysnąć wśród kolegów i koleżanek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]