Jeśli chcesz ciekawie spędzić czas z dziećmi nie musisz wyjeżdżać do Disneylandu. Znacznie bliżej, bo we Wrocławiu możesz spędzić z nimi czas nie mniej atrakcyjnie i ciekawie. Do jakich miejsc warto udać się razem z dziećmi?

Kolejkowo

W samym centrum Wrocławia, niedaleko Rynku znajduje się jeden z najstarszych wrocławskich dworców kolejowych, Dworzec Świebodzki. W roku 1991 został on wyłączony z eksploatacji. Kilka lat temu w jego centralnym miejscu stworzono największą w Polsce makietę kolejową. Torowisko ma 430 metrów kwadratowych. Porusza się po nim 15 pociągów. Na makiecie umieszczonych zostało 162 budynków. Nie zabrakło wśród nich budowli, które urosły do rangi symboli Wrocławia i Dolnego Śląska. W Kolejkowie są między innymi: kamieniczki otaczające wrocławski Rynek, obserwatorium meteorologiczne na najwyższym szczycie Sudetów – Śnieżce, schronisko turystyczne „Szwajcarka” w Sudetach Zachodnich. Nie zabrakło także miniatury Dworca Świebodzkiego.

Hydropolis

W 2015 roku dla zwiedzających zostało otworzone multimedialne muzeum Hydropolis. To kolejne z miejsc we Wrocławiu, do którego warto wybrać się razem z dziećmi. Muzeum mieści się w nieczynnym, podziemnym, pochodzącym z XIX wieku zbiorniku wody pitnej. Dzięki ekranom dotykowym i seansom filmowym nie tylko dzieci, ale także dorośli mogą odkryć tajemnice skrywane przez oceaniczne głębie, dowiedzieć się, skąd tak naprawdę bierze się woda i dlaczego jest dla nas tak ważna. Hydropolis zaprasza przez 7 dni w tygodniu.

Wrocławskie zoo

Założone i udostępnione dla zwiedzających już w XIX wieku. Stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych miasta. Ogród zamieszkują między innymi: słonie, niedźwiedzie, małpy, lwy, tygrysy i wiele innych, rzadko spotykanych w innych ogrodach zoologicznych gatunków zwierząt. Wrocławski ogród zoologiczny stale się rozbudowuje. Niespotykaną w innym polskim ogrodzie zoologicznym jest Afrykarium. Zoo wraz z Afrykarium można odwiedzać przez cały tydzień.

Krasnale

Spiżowe figurki skrzatów ustawione w różnych miejscach miasta są kolejną turystyczną atrakcją Wrocławia. W ich odnajdywanie bawią się dzieci i dorośli. Każdy krasnal ma swoje imię. Jest między innymi Bankuś, Życzliwek, Syzyfki. Krasnale mają własną stronę www. Wydawane są specjalne przewodniki i mapy, który ułatwiają poszukiwanie kolejnych figurek.

Gdzie zatrzymać się z dziećmi?

Wyprawa z dziećmi to wiele wyzwań: mnóstwo bagaży i ulubionych zabawek, które koniecznie nasze pociechy muszą ze sobą zabrać w podróż. Idealnym miejscem, w którym można zatrzymać się razem z dziećmi są położone w ścisłym centrum Wrocławia komfortowo wyposażone apartamenty takie jak ApartamentyWrocławskie. Częścią każdego apartamentu jest aneks kuchenny. Dzięki temu można podgrzać nie tylko butelkę z mlekiem, ale także przygotować dzieciom posiłki. Zaletą nocowania w apartamencie jest także fakt, iż zabawy czy płacz dzieci nie będą przeszkadzać sąsiadom za ścianą. Osoby, które przyjeżdżają z bardzo małymi dziećmi, mogą przed przyjazdem poprosić o wstawienie do apartamentu łóżeczka dla dziecka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]