Jeszcze do niedawna mało kto wiedział czym jest baby shower, jednak od kilku lat ta przybyła zza oceanu impreza staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. To impreza kobieca, na której najważniejszą osobą jest kobieta spodziewająca się dziecka. Kto organizuje baby shower, jak wygląda takie przyjęcie i o co warto na nim zadbać?

Kiedy zorganizować baby shower?

Z reguły tego typu imprezę organizuje się w ostatnich tygodniach ciąży. Przyszła mama ma wtedy jeszcze na to siłę, a przede wszystkim czas, którego na pewno nie będzie w nadmiarze po narodzinach dziecka. By zapewnić sobie swobodę, najlepiej zorganizować spotkanie w mieszkaniu – jeśli baby shower organizuje sama przyszła mama, zwykle zaprasza gości do siebie, jeśli jednak organizacją zajmuje się któraś z przyjaciółek, może urządzić imprezę u siebie lub u którejś z uczestniczek, albo w mieszkaniu przyszłej mamy, jeśli ta wyrazi na to zgodę.

Oprawa baby shower

Jedno jest pewne – baby shower to impreza bezalkoholowa, przynajmniej dla przyszłej mamy. Warto by również pozostałe uczestniczki imprezy tego dnia zrezygnowały z towarzyszącego często babskim spotkaniom wina. Z uwagi na to, że takie przyjęcie mocno koncentruje się na przyszłej mamie oraz oczekiwanym dziecku, często w oprawie pojawiają się rzeczy już związane z dzieckiem: kolorowe dekoracje (często różowe lub niebieskie, w zależności od spodziewanej płci malucha), balony cyfry przypominające ile jeszcze tygodni pozostało do narodzin dziecka, tort ozdobiony wzorem kojarzącym się z macierzyństwem – to tylko niektóre pomysły na uatrakcyjnienie imprezy.

Prezenty na baby shower

Nieodzowną częścią tej imprezy są prezenty dla przyszłej mamy. Zwykle stanowią one część wyprawki dla malucha, dlatego warto poprosić bohaterkę imprezy, by stworzyła listę rzeczy, których jeszcze jej brakuje. Ponadto ciekawym pomysłem, o który warto się pokusić jest tort z pieluszek, ozdobiony smoczkami itp. Można go zamówić lub wykonać samemu – w internecie nie brakuje instrukcji jak to zrobić.

Baby shower to wciąż jeszcze mało popularna w Polsce impreza, choć warto, by się przyjęła, bo nie tylko pozwala przyszłej mamie miło spędzić czas, póki dziecka nie ma jeszcze na świecie, a także jest piękną okazją do celebrowania kobiecości i macierzyństwa. Polecamy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]