Escherichia coli to nic innego jak pałeczka okrężnicy. Przez długi czas może funkcjonować w naszym organizmie nie powodując swoją obecnością żadnego zagrożenia. Może się znajdować w pochwie, jelicie grubym czy też w skórze. Bakteria e coli, która znajdzie się w jedzeniu lub w wodzie staje się często przyczyną zatrucia pokarmowego. Jeżeli pałeczka okrężnicy znajdzie się w moczu – prowadzi do zakażenia układu moczowego. Zatrucie bakterią E-coli (escherichia coli) – jakie są objawy? W przypadku zatrucia drogą pokarmową jednym z głównych objawów są ostre i notoryczne bóle brzucha oraz bóle jelit. Zachorowaniu towarzyszą wodniste albo krwiste biegunki. Chory uskarża się wtedy na bóle i zawroty głowy. Przez cały czas czuje się osłabiony oraz apatyczny. Takie objawy pojawiają się przeważnie po trzecim dniu od momentu zakażenia. Chorobę tego typu najgorzej znoszą dzieci oraz osoby starsze. W przeważającej części wypadków zakażenie mija po tygodniu, czasem bez podjęcia jakiegokolwiek leczenia. W skrajnych przypadkach jednak może mieć poważne konsekwencje. Kończy się anemią lub uszkodzeniem nerek.
Zapalenie pęcherza moczowego spowodowane bakterią e coli objawia się poprzez oddawanie moczu w nocy, oraz częste oddawanie moczu za dnia. Chory nie jest w stanie wtedy powstrzymać się od wizyt w toalecie. Oddawany mocz posiada inny zapach oraz inny kolor.
Diagnozowanie zakażenia bakterią e coil jest uzależnione od występujących w czasie choroby. Potwierdzenie zakażenia uzyskuje się poprzez przeprowadzenie badania kału. Na tej podstawie stwierdza się zatrucie pokarmowe. Gdy zakażenie dotarło do naszych dróg moczowych, badaniu poddawany jest sam mocz. Przeważnie jednak w obu wypadkach leczenie oparte jest na stosowaniu antybiotyków. Szczególną skutecznością wyróżnia się penicylina oraz tertacyklina. Jeśli w czasie zatrucia lub zakażenia chorobie towarzyszą biegunki, koniczne będzie odpowiednie nawadnianie oraz stosowanie płynów z elektrolitami. Ważna będzie dieta bazująca na dużej ilości białka.

http://www.lafoto.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]