Kłopotów ze zdrowiem nie da się uniknąć. Czekają, każdego z nas, a dwudziesty pierwszy wiek tylko sprzyja ich powstawaniu i częstotliwości z jaką występują, chociażby alergie dziś zdecydowana większość dzieci już od dnia swoich narodzin jest na coś uczulona. Zostaliśmy postawieni pod murem i musimy nauczyć się tak żyć, by radzić sobie i funkcjonować razem ze współistniejącymi jednostkami chorobowymi. Największym i najczęściej popełnianym przez społeczeństwo błędem, jest ich lekceważenie. Nie tak nie można postępować! O ile oczywiście zależy nam na własnym dobrobycie, a przecież zależy nam prawda?
Pora na coś bardziej konkretnego. Obrzęki i opuchlizny – jak powstają i o czym świadczą? Te dwa pytania mają ze sobą ogromnie wiele wspólnego, bo od tego w jakich okolicznościach dany obrzęk powstał zależy jaką niesie dla nas informację. Uogólniając obrzęk (potocznie opuchlizna) pojawia się, gdy w przestrzeni po za układem naczyń, a więc w komórkach i tkankach naszego ciała, zbierają się nadmierne dość duże ilości płynu.
Dlaczego dochodzi do tego typu sytuacji? Lista przyczyn jest różnorodna i długa. Na jej początku można umieścić różne urazy na przykład złamanie kości, taka kość powoduje uszkodzenia struktur i tkanek wokoło w efekcie czego zaczyna gromadzić się wspomniany wcześniej płyn. Spuchniemy, także gdy mamy alergię na jakiś czynnik, z którym właśnie mieliśmy kontakt, może to być chociażby jad osy. Jeśli chodzi o sprawy już zdecydowanie bardziej poważne i zmuszające nas do większej uwagi i działania to obrzęki dostaniemy między innymi wtedy, gdy nie pozbywamy się z organizmu dostatecznie dużych ilości wody i zostaje ona w nim, a gdzieś musi się gromadzić, jest tak gdy nasze nerki nie robią tego co do nich należy. Inne przypadłości powiązane z obrzękami to na przykład: choroby serca, problemy z wchłanianiem białka (przyczyna może leżeć w wątrobie). Obrzęki głodowe, które można spotkać w krajach bardzo biednych (Afryka), świadczą o braku dostatecznej ilości pożywienia.

http://abc-augustow.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]