Śnieżnobiałe i proste zęby to marzenie niejednej osoby, jednak spożywanie określonych pokarmów, a także nieodpowiednia higiena jamy ustnej doprowadzają do pojawiania się przebarwień oraz ubytków w uzębieniu.

Jeszcze kilkanaście lat temu poprawienie wyglądu swoich zębów przy pomocy zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej było bardzo drogie, przez co niewiele osób mogło zdecydować się na taki krok, jednak obecnie coraz większe grono pacjentów korzysta z takich zabiegów. Na które jednak zabiegi warto zdecydować się, marząc o pięknym uśmiechu?

Implanty stomatologiczne

Obecnie implanty zębowe to świetny sposób na uzupełnienie większych ubytków w zębach, ponieważ z bardzo dużym powodzeniem pomagają one zastąpić naturalne zęby. Czym jednak są implanty stomatologiczne? To niewielkie tytanowe wkręty, które są na stałe umieszczane w kości szczęki lub żuchwy. Tytan to metal, który jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm każdej osoby, dzięki czemu szczep bardzo szybko zrasta się z kością. Na każdym implancie możliwe jest założenie korony, mostu lub protezy, uzyskując tym samym proste jak nigdy zęby.

Wybielanie zębów

Palenie papierosów, a także picie dużej ilości kawy, czarnej herbaty oraz czerwonego wina powoduje powstawanie na zębach przebarwień, które wpływają bardzo negatywnie na kolor uzębienia. Bardzo dobrym sposobem na to, aby rozjaśnić zęby jestpoddanie się zabiegowi ich wybielania w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym. Z jakich jednak metod wybielania można obecnie skorzystać?

Wybielanie nakładkowe

Podczas wizyty w gabinecie stomatolog przygotowuje dla pacjenta specjalne nakładki, na które aplikowany jest żel wybielający. Takie nakładki powinny być zakładane przez pacjenta każdego dnia na kilka godzin lub też na całą noc. Jeśli chodzi o czas wybielania, to cały proces trwa od kilku do kilkunastu dni a  zęby można rozjaśnić nawet o kilka tonów.

Wybielanie przy pomocy lampy

Kolejną bardzo popularną metodą wybielania jest nałożenie na zęby profesjonalnego preparatu, którego składniki wybielające zaczynają uaktywniać się pod wpływem działania fal świetlnych emitowanych przez specjalną lampę. Wybielanie zębów przy pomocy lampy jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne a efekty utrzymują się dosyć długo, jednak należy pamiętać o odpowiedniej higienie.

Wybielanie laserowe

Ostatnią cieszącą się dużą popularnością metodą jest wybielanie zębów przy użyciu lasera, którego działanie aktywuje substancje znajdujące się w specjalnym żelu wybielającym. Po nałożeniu preparatu na zęby stomatolog naświetla je wiązką bardzo bezpiecznego światła laserowego, jednak nie należy przy tym zapominać o założeniu specjalnych okularów na oczy w celu ochrony narządu wzroku.

[Głosów:2    Średnia:3/5]