W ostatnich czasach elektroniczna niania zyskała na popularności. Nic dziwnego, to nowoczesne urządzenie znacznie ułatwia macierzyństwo. Głównym celem wynalazku jest czuwanie nad noworodkiem, kiedy nie możemy akurat być pobliżu. Szczególnie jest to pomocny gadżet w dużym domu, kiedy nie zawsze mamy szansę usłyszeć płacz dziecka.

Monitor oddechu

Coraz więcej modeli elektronicznej niani wyposażonych jest w monitor oddechu. Kiedy oddech dziecka umilknie na 15 sekund, włączają się czujniki – początkowo alarm jest krótki, a po kolejnych 5 sekundach dłuższy. Obecnie na rynku dostępne są elektroniczne nianie, które nie tylko alarmują, ale i wibrują – ta dodatkowa funkcja powstała w trosce o osoby niesłyszące. Warto zaopatrzyć się w model, który będzie nas informował o utracie zasięgu. Kolejną, przydatną funkcją jest regulacja głośności, dzięki której będziesz mieć pewność, że zawsze usłyszysz swoje dziecko. Posiadając te wszystkie funkcje może być spokojny o bezpieczeństwo malucha.

Spokojny sen dziecka

Niektóre modele posiadają wbudowaną lampkę, która przez całą noc może tworzyć półmrok. Bardziej rozbudowany gadżet wyposażony jest w głośnik i kołysanki zapewniające dziecku spokojny sen.  Wybierając elektroniczną nianię możesz wybrać również urządzenie posiadające funkcję nagrania głosu rodzica. Jeżeli dziecko obudzi się i zacznie płakać sprzęt od razu włączy głos matki, aby dziecko poczuło się bezpiecznie.

Maluszek najczęściej śpi w zaciemnionym pomieszczeniu lub w półmroku, zatem tryb obserwacji nocnej idealnie się sprawdzi. Działa on za pomocą podczerwieni, dzięki czemu w nocy możemy obserwować spokojny sen malucha. Coraz więcej rodziców zwraca uwagę na tę funkcję.

Obecnie praktycznie każde urządzenie posiada wbudowaną kamerkę, aby nie tylko słyszeć dziecko, ale i je widzieć. Wiele z nich wyposażonych jest w kabel z możliwością podłączenia do telewizora, dzięki temu obraz będzie większy, a i Ty będziesz w stanie dostrzec więcej szczegółów na odbiorniku.  

Wbudowany termometr

Najnowsze urządzenia idą o krok dalej i proponują elektroniczne nianie z zegarkiem z budzikiem czy z termometrem, który na bieżąco pozwoli kontrolować temperaturę w pokoju. Jest to o tyle ważne, że będziemy mieli pewność, że noworodek nie przegrzeje się, ani nie będzie mu za zimno. Dla ułatwienia termometr może być wyświetlany na obu odbiornikach – rodziców i tym w pokoju dziecka. Pozwoli to kontrolować temperaturę w pomieszczeniu bez konieczności wchodzenia do pokoju noworodka.

Elektroniczna niania z pewnością będzie trafnym zakupem, szczególnie jeżeli mieszkasz w dużym domu i nie zawsze jesteś w stanie usłyszeć płacz dziecka. Ułatwi pogodzić macierzyństwo z codziennymi obowiązkami i relaksem. 

Źródło: Zabawa i Wyprawka – Sklep dziecięcy z zabawkami

[Głosów:1    Średnia:5/5]