Można czasami natknąć się na widok człowieka, na którego ubraniu widoczne są jak na dłoni efekty nadmiernego pocenia. Bywa, że ktoś cierpi na nadmierną potliwość, ale z reguły przyczyna leży gdzie indziej i jest to wina nie człowieka, ale ubrania, jakie ma na sobie. Takiego, które niedostatecznie przepuszcza powietrze. W wypadku uprawiania sportu mogłoby to stanowić nie lada problem, dlatego tak ważne jest, z jakich tkanin wykonywane są ubrania sportowe?
Powinny być przewiewne i wykonane wyłącznie z naturalnych włókien. Wszelkie sztuczne twory bowiem, dodatkowo wzmacniałyby zmęczenie i jeśli już mogłyby być zastosowane, to z umiarem u ludzi, którzy pragną szybciej schudnąć. Nie jest natomiast prawdą, że ma z tym coś wspólnego zagadnienie: liszaj płaski – skąd się bierze i jak leczyć?
Jest to bowiem choroba autoimmunologiczna, niezależna od człowieka, czyli powstająca samoistnie. Charakteryzuje się ogniskami zapalnymi, widocznymi najczęściej na ciemieniu, w wypadku przejścia z zaczerwienień do powstania jasnych pól bliznowacenia, uniemożliwiająca odrosty. Jednak można ją leczyć, chociaż niejednokrotnie potrzebne jest badanie histopatologiczne skóry oraz zastosowanie glikokortykosteroidów i retinoidów.
Z potliwością także niewiele mają wspólnego pochwica i dyspareunia, czyli odczuwanie bólu podczas stosunku, a co, jeżeli nie występuje sporadycznie, musi zostać skonsultowane z lekarzem. Nieleczone schorzenie może doprowadzić bowiem do awersji seksualnej, a z całą pewnością jest to ważny aspekt życia rodzinnego.

http://www.manukazdrowie.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]