Sprawdzone sposoby na lepsze powietrze w domu
Powietrze, którym oddychamy, powinno być jak najwyższej jakości, abyśmy mieli jak najlepsze samopoczucie. Tyczy to się zarówno powietrza na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń, w których przebywamy. Dzięki nowoczesnej technologii możemy mieć wpływ na jego jakość w naszym domu. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o odpowiedni poziom wilgotności, który optymalnie wynosi 40-60% przy temperaturze 21-22 st.C. Nie powinniśmy się wtedy skarżyć na bóle głowy czy problemy z zatokami. Jeśli powietrze jest za suche możemy umieścić na kaloryferze pojemnik z wodą lub kupić nawilżacz powietrza. Należy również często wietrzyć pomieszczenia i dbać o odpowiednią temperaturę w nich panującą.

Efektywna nauka czyli jak się uczyć żeby się nauczyć?
Niezależnie czego się uczymy, zawsze chcemy przyswajać jak największą ilość wiedzy. Bezcelowe wpatrywanie się w kartki książek często nie przynosi efektu, a powoduje tylko frustrację i zniechęcenie. Do nauki powinniśmy przysiadać wypoczęci i najedzeni. Warto zadbać o otoczenie – posprzątać na biurku, przygotować wcześniej ulubiony napój, a przekąski w postaci orzechów również przyniosą pozytywny efekt. Warto wyznaczyć sobie cel np. po przeczytaniu rozdziału, zrobię sobie 5 minut przerwy. Należy usunąć wszelkie rzeczy odciągającą naszą uwagę – telefon, portale społecznościowe – aby w pełni skupić się na zadaniu.

Rozładowanie stresu – najlepsze sposoby!
Stres to bolączka naszych czasów. Wiele z nas nie potrafi sobie z nim radzić i z tego powodu zapadają często na poważne choroby. Najlepszym sposobem na rozładowanie stresu jest spędzenie czasu na ulubionym zajęciu – może to być czytanie książki, kąpiel, jazda na rowerze, kolacja z przyjaciółmi. Aktywność fizyczna to najgorszy wróg stresu. Podczas ćwiczeń organizm wytwarza hormony szczęścia, które przeciwdziałają skutkom stresu i poprawiają nastrój.

http://www.ubiesa.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]