usuwanie rozstępów

Dzisiejsze media z ogromną chęcią promują idealne, zadbane i doskonałe ciało. Otacza nas ogromna ilość reklam promujących różne produkty, a także influencerzy, pokazujący w social mediach swój wizerunek szerokim zasięgom odbiorców. Wszystkie modelki na zdjęciach błyszczą wspaniałym uśmiechem, lśniącymi włosami i nieskazitelną cerą.

Ostatnimi czasy modny stał się zdrowy, zbilansowany tryb życia, dotyczący nie tylko zdrowego odżywiania się ale i troski o siebie, przez używanie nieszkodliwych kosmetyków i korzystanie z zabiegów dziedziny medycyny estetycznej.

Niedoskonałości pojawiające się na naszej skórze nie muszą być jednak wynikiem braku odpowiedniej troski o nasze ciało. Takie zmiany są zupełnie naturalnymi procesami okresu dojrzewania czy zmian hormonalnych, zachodzących w organizmie. Z tego powodu pryszcze na twarzy mogą pojawiać się przez wydzielanie przez skórę ochronnego tłuszczu, a rozstępy na udach czy innych częściach to wynik szybkiego procesu wzrostowego lub gwałtownego przybierania wagi. Skóra jest wtedy zbyt szybko rozciągana i nie jest na tyle elastyczna, żeby „nadążyć” za mięśniami, i włókna kolagenowe, które budują skórę właściwą, ulegają uszkodzeniu. Inni twierdzą również, że jest to sprawka nadmiernej produkcji hormonów, co oczywiście również jest prawdą. W dojrzewającym organizmie burza hormonów zdecydowanie niejednokrotnie daje o sobie znać, stanowiąc małą mieszankę wybuchową.

Takie zmiany często są nazywane „niedoskonałościami” i mogą być przyczyną dyskomfortu codziennego funkcjonowania wielu osób. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy technologia daje ogrom możliwości, i nawet usuwanie rozstępów jest jak najbardziej możliwe do wykonania.

Czasami jednak, przed decyzją o wykonaniu zabiegu, warto spróbować domowych metod, które mogą okazać się równie skuteczne. W takim razie jak skutecznie usuwać rozstępy?

Należy koniecznie pamiętać o szybkim reagowaniu na wystąpienie zmian. Rozstępy na początku to czerwono-różowe pręgi na skórze, i to jest właśnie moment do działania, ponieważ z czasem rozstępy staną się białe i znacznie trudniejsze do usunięcia.

Zastanów się, czy w Twojej diecie nie brakuje witamin, w tym przypadku bardzo istotna jest witamina E, która nie bez przyczyny jest nazywana witaminą młodości. Ma właściwości antyoksydacyjne, co spowalnia proces starzenia się komórek i tym samym zachowuje skórę w dobrym stanie i poprawia jej elastyczność.

Warto zaopatrzyć się w specjalistyczne kremy przeznaczone do pomocy w problemie rozstępów. W aptekach dostępne są również specjalne olejki do wmasowania w skórę, co spowoduje nie tylko poprawę w przypadku rozstępów ale i odżywienie i odpowiednie natłuszczenie skóry.

Zdecydowanie warto zadbać o odpowiednie ukrwienie skóry. W tym celu świetnie sprawdzą się delikatne, uelastyczniające peelingi czy masaż szorstką gąbką podczas kąpieli. Oczywiście nieodłącznym elementem dobrego krążenia krwi jest również aktywność fizyczna.

Jeżeli jednak nasze rozstępy mimo wysiłków nie znikają, warto skorzystać z ofert zabiegów, które zaradzą problemowi, dając wybór używanej metody (termolifting, laser, dermapen i inne) oraz zapewniając bezpieczny przebieg.

[Głosów:0    Średnia:0/5]