Czy telefon na kartę dla dziecka to dobry pomysł?

Coraz młodsze dzieci mają już swoje telefony komórkowe. Wielu rodziców z pewnością zastanawia się jednak, w jaki sposób najlepiej płacić za połączenia i korzystania z internetu malucha. Część stawia na pozornie wygodny abonament, ale lepszym rozwiązaniem wydaje się jednak telefon na kartę. Nie chodzi jednak tylko o koszty, ale również o walory edukacyjne. Dlaczego warto wybrać telefon na kartę dla dziecka?

Telefon na kartę dla dziecka – tani i wygodny

Podstawowym kryterium wyboru oferty telefoniczne dla dziecka, powinna być mimo wszystko cena. Na szczęście, dzisiejsze oferty na kartę pozwalają bardzo elastycznie podchodzić do kwestii zarządzania wydatkami, a dzięki temu nie płacić dużo. Przykładowo, oferta na kartę Orange oparta jest na pakietach z nielimitowanymi rozmowami i wiadomościami oraz paczką internetu do cyklicznego wykorzystania. Taka forma łączy w sobie wygodę abonamentu – w trakcie obowiązywania pakietu nie trzeba pamiętać o doładowaniach – z elastycznością oferty prepaid, bo z operatorem nie jest się związanym żadną umową. Dzięki temu dziecko będzie miało cały czas dostęp do smartfona i internetu, a rodzice mogą płacić za to niewiele i nie muszą podpisywać długiego zobowiązania.

Oferta na kartę dla dziecka – uczy odpowiedzialności

Korzystne warunki to jednak niejedyna kwestia, którą warto wziąć pod uwagę, wybierając ofertę na kartę dla dziecka. Uczy ona też w pewien sposób odpowiedzialności i zarządzania pieniędzmi. Posługując się przykładem pakietu internetowego, dziecko ma na miesiąc paczkę 10 GB. Jeśli wykorzysta je wcześniej, utraci dostęp do internetu lub będzie musiało z własnych środków doładować telefon. Dzięki temu będzie racjonalniej podchodzić zarówno do czasu spędzonego z telefonem, jak i do własnych wydatków. Jeśli natomiast wykorzysta pakiet za szybko i nie będzie miało dodatkowych środków na zasilenie konta, wówczas będzie musiało poczekać do następnego doładowania przez rodziców.

Telefon na kartę Orange – jakie koszty w przypadku oferty dla dziecka?

W ofercie Orange na kartę miesięczny pakiet bez limitu danych to wydatek 25 złotych na 30 dni. Pakiet może być jednorazowy lub cykliczny. W tym drugim przypadku konto powinno być doładowane, bo ściągnięcie pieniędzy odbywa się automatycznie. W dowolnym momencie można jednak zakończyć cykl, a później znowu go uruchomić. W tym zakresie abonent ma pełną dowolność.

Warto pomyśleć też o telefonie dla dziecka. Na początek nie powinien być to za drogi model. Przede wszystkim dlatego, że dziecko i tak nie będzie w stanie wykorzystać bardziej zaawansowanych funkcji smartfona (przynajmniej na początku), a po drugie istnieje ryzyko, że telefon zgubi lub zniszczy w ferworze zabawy. Jeśli urządzenie będzie tańsze, strata będzie zdecydowanie mniejsza. Przykładowe modele telefonów dla dzieci, które idealnie sprawdzą się z ofertą na kartę, można znaleźć pod linkiem: https://doladowania.orange.pl/oferta/telefon-dla-dziecka-na-karte-jakie-koszty/.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]