Sesja ciążowa – najważniejsze informacje na jej temat

Ciąża może być przez kobietę wspominana z uśmiechem zadowolenia: „Najlepszy okres w życiu” lub uśmiechem dumy: „Uff, dałam radę”. Efekt wspomnień można spotęgować sesja ciążowa. Warunek jest jeden – trzeba wziąć w niej udział. Jeżeli chcesz się dowiedzieć na jej temat więcej, to ten tekst jest dla ciebie.

Sesja ciążowa – kiedy ją wykonać?

Jest jedna złota zasada, którą należy się kierować. W przypadku sesji ciążowej głównym „bohaterem” jest brzuszek. To właśnie on będzie uwidoczniony na zdjęciach. Jednak zanim to się stanie, musi być… widoczny. Większość fotografów jest zgodna, że sesja ciążowa powinna odbyć się między 6. a 8. miesiącem ciąży, choć niekiedy jest to kwestia indywidualna. Niektóre kobiety nieco później osiągają rozmiary większe brzuszka. Mimo wszystko, odradza się udział w sesji ciążowej po 36. tygodniu trwania ciąży z uwagi na fakt, że sesja ciążowa może „w pakiecie” stać się sesją noworodkową.

Nie zawsze lekko

Kobieta w ciąży tyje – to fakt, z którym nie ma co dyskutować. Są kobiety, które w trakcie ciąży ważą o 10 kilogramów więcej, ale są również i takie, które mają nawet 30 kilogramów więcej. Co to oznacza? Że nasze ruchy w trakcie sesji ciążowej mogą być, i na pewno będą, spowolnione i nieco ograniczone. Sesja ciążowa to wyzwanie dla organizmu, właśnie z uwagi na dodatkowe kilogramy. Dlatego należy rozważnie zaplanować sesję, by nie obciążać zbytnio organizmu.

Sesja ciążowa – gdzie wykonać i jak się ubrać?

Sesja ciążowa, pod względem miejsca jej wykonania, to najbardziej elastyczny rodzaj sesji zdjęciowej. Właściwie, to możemy ją zrobić zarówno w plenerze, jak i domu czy studio. Wszystko zależy od naszej pomysłowości i kreatywności. Pracujesz na kolei? Sesja ciążowa w parowozowni to świetny pomysł. Kochasz przyrodę? Wybierz się wraz z mężem do lasu. Najważniejsze, by nie zapomnieć o wyeksponowaniu brzucha. Jeżeli masz termin na zimę, lepiej wybierzcie się do studia, byś mogła założyć ubrania podkreślające brzuszek.

Sesja ciążowa – jak i kiedy szukać fotografa?

Fotografów zajmujących się sesjami ciążowymi jest całkiem sporo. Jednego z nich zobacz tutaj. Najlepiej szukać ich przy pomocy internetu, wpisując w wyszukiwarkę hasło „sesja ciążowa”. A kiedy to robić? Jak wiadomo, im lepszy fotograf, tym mniej ma wolnych terminów. Dlatego poszukiwania najlepiej zacząć w okolicach 3. miesiąca ciąży. Wtedy wykonaj pierwszy research i sprawdź dostępne opcje. Przejrzyj kilka stron fotografów w poszukiwaniu inspiracji i zarezerwuj termin u jednego z nich.

 

[Głosów:1    Średnia:4/5]