Radca prawny w sprawach rozwodowych

Radca prawny świadczy pomoc prawną w sytuacji, gdy masz wątpliwości, bądź nie wiesz jak interpretować dane przepisy prawne, albo gdy nie jesteś w stanie samodzielnie poprowadzić swojej sprawy. W tym momencie kancelaria radcowska przychodzi Ci z pomocą oferując pomoc prawną w prowadzeniu Twojej sprawy.

Sprawy rozwodowe – informacje ogólne

Kancelaria radcy prawnego Radca Natalia Zielmachowicz specjalizuje się w prowadzeniu między innymi spraw rozwodowych. Jako kancelaria prawna mamy świadomość, że sprawy rozwodowe nie należą do najprzyjemniejszych, jednak ze wsparciem prawnym radcy prawnego, posiadającego stronę internetową pod adresem https://radcaprawny-trojmiasto.pl/ dużo łatwiej przejść przez ten proces, przynajmniej od strony prawnej. Trzeba mieć na uwadze, że przed wystąpieniem do sądu o orzeczenie rozwodu, należy przeanalizować czy są spełnione przesłanki rozwodu, o których mowa w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym.

Innymi słowy, należy zweryfikować, czy nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Jednakże mimo spełnienia tych przesłanek orzeczenie rozwodu jest niedopuszczalne, jeżeli:

– na skutek jego orzeczenia, ucierpiało by dobro małoletnich dzieci stron

– rozwodu żąda małżonek wyłącznie winny, a małżonek niewinny nie wyraża na to zgody, chyba że brak zgody jest sprzeczny z zasadami współżycia społecznego.

Radca prawny w oparciu o przeprowadzoną rozmowę, przeanalizuje Twoją sytuację pod kątem prawnym i sprawdzi czy przesłanki rozwodu zostały spełnione.

Rozwód – przesłanki

Z trwałym i zupełnym rozkładem pożycia małżeńskiego mamy do czynienia, gdy pomiędzy małżonkami nie istnieje już żadna z więzi (fizyczna, gospodarcza i duchowa). Sytuacja ta musi mieć charakter trwały, to znaczy że nie istnieje jakiekolwiek szansa na to, by sytuacja ta uległa zmianie.

Poza tym na skutek orzeczenia rozwodu nie może ucierpieć dobro małoletnich dzieci stron. Sąd badając tą przesłankę analizuje:

– czy na skutek orzeczenia rozwodu nie nastąpi pogłębienia konfliktu pomiędzy rodzicami, co do wychowania dzieci

– czy sytuacja materialna dzieci w znaczący sposób na tym nie ucierpi.

To wszystko wskazuje jak ważna jest rola radcy prawnego w procesie, który pozwoli Ci ocenić w zgodzie z literą prawa, czy przesłanki rozwodu zostały spełnione. A gdy dojdzie już do rozprawy radca prawny będzie reprezentował Cię przed sądem i zadawał odpowiednie pytania świadkom, biegłym i drugiej stronie, a także sporządzał kluczowe dla sprawy pisma procesowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]