Poszukiwania dobrego prywatnego przedszkola

Niedawno poszukiwałem porządnego prywatnego przedszkola w Poznaniu dla mojego dziecka. Okazało się, że nie jest to wcale takie proste. Odwiedziłem naprawdę dużo prywatnych przedszkoli ale niestety żadne nie przykuło mojej uwagi. Zacząłem szukać w internecie i muszę przyznać, że wybór był ogromny, ale interesowało mnie tylko i wyłącznie prywatne, dobre przedszkole.

Szukając ofert w internecie trafiłem na stronę przedszkole-kropka.pl, gdzie przedszkole prezentuje się naprawdę bardzo fajnie. Pracują w nim osoby, które z pasją wykonują swoją pracę oraz takie, które potrafią przekazać dzieciom wiedzę w mądry i nowoczesny sposób. Oprócz nauczycieli, przedszkole zatrudnia również pedagogów, psychologów, terapeutów pedagogicznych oraz rehabilitanta. Każda osoba do dziecka ma podejście spokojne, bez żadnej przemocy, nie są stosowane żadne kary ani nagrody. Dzieci są szanowane, a każdemu z nich opiekunowie poświęcają tyle samo uwagi. Nauczyciele chcą, aby dzieci były bardziej pewne siebie, dlatego też tworzą w nich poczucie własnej wartości i wyjątkowości. Ponadto stawiają na bardzo ciekawą metodę nauczania. Mianowicie każde dziecko lubi zadawać pytania, więc dziecko o cokolwiek by nie zapytało to uzyska od razu odpowiedź.

Dzieci uwielbiają badania, obserwacje, eksperymentowanie, ponieważ wtedy angażują się jeszcze bardziej i zapamiętują zdobytą już wiedzę. Takie dobre przedszkole posiada zajęcia dodatkowe bez żadnych opłat. Można wybrać się na język angielski gdzie dzieci uczą się piosenek, wierszyków, słówek oraz zwrotów. Oferują również rytmikę gdzie dzieci mogą śpiewać oraz tańczyć. Terapia logopedyczna też jest ciekawym zajęciem, ponieważ dzieci mogą nauczyć się poprawnie mówić. Wf z elementami integracji sensorycznej jest wart uwagi, ponieważ dzieci bawiąc się uczą prawidłowych nawyków, a wiadomo, że nasze pociechy najszybciej rozwijają się w ruchu.

Pracownie tematyczne, w których dzieci rozwijają swoje zainteresowania to naprawdę ciekawy pomysł. Sami widzicie, że mają bardzo dużo dodatkowych zajęć, które mogą zaciekawić nasze dzieci. Osobiście zwróciłem uwagę na ich program nauczania, który jest niezwykle mądry. Wiedzą naprawdę wiele o kulturze, sztuce i nauce, a tą wiedzę przekazują właśnie dzieciom. Fajną sprawą są wyprawy terenowe, w których dzieci naprawdę chętnie uczestniczą. Do tego uczą dzieci troszczenia się o innych oraz pomagania.

Warto wspomnieć, że przedszkole znajduje się w pięknej willi na poznańskich ogrodach, w cichej i spokojnej uliczce. Cała posesja jest ogrodzona, posiadają własny ogród z placem zabaw. Jeśli chodzi o wnętrze przedszkola to muszę przyznać że przestrzeń jest podzielona z głową. Są miejsca do zabawy, odpoczynku, nauczania oraz jedzenia. Dzieci podzielone są na trzy grupy, w których znajduje się kilkanaście osób. Każdą z grup opiekuje się dwóch wykwalifikowanych nauczycieli. Ogólnie cały dzień jest bardzo fajnie zaplanowany.

Na początku dzieci bawią się, gimnastykują, a potem przygotowują wspólnie z nauczycielami śniadanie. Następnie uczą się oraz bawią nie tylko w pomieszczeniu ale również na świeżym powietrzu. Na koniec język angielski, obiad i odpoczynek po całym dniu. Jeśli chodzi o posiłki to takie dobre przedszkole zwraca uwagę na każde dziecko. Wiadomo, że każde dziecko nie zje tego samego, więc kucharze przykładają się do każdego dania, a produkty kupowane są zawsze świeże. Dzieci mogą wziąć sobie owoce, warzywa oraz wodę, która jest ogólnie dostępna przez cały czas.

Jak sami widzicie przedszkole jest naprawdę warte uwagi. Nauczyciele mają świetne podejście do dzieci, a na to zwraca się szczególną uwagę. Dodatkowo są odżywiane bardzo dobrze oraz zdobywają naprawdę dużo wiedzy, która przyda im się w przyszłości. Sądzę, że warto powierzyć im opiekę nad własnym dzieckiem, ponieważ tak dobre przedszkole jak te naprawdę trudno znaleźć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]