W ostatnich latach organizowanie różnego rodzaju konferencji, panelów dyskusyjnych i wszelkich spotkań biznesowych stało się niezwykle modne. Ma na to wpływ przede wszystkim rosnąca konkurencja w poszczególnych branżach, ciągły rozwój technologii itd.
Samo zorganizowanie konferencji od strony technicznej nie musi być problemem. Salę konferencyjną możemy znaleźć np. w Internecie wpisując do wyszukiwarki internetowej sala konferencyjna okolice warszawy. Do przygotowania wszelkich materiałów zawsze możemy wynająć specjalistyczną agencję. Problemem dla wielu ludzi jest natomiast konieczność wystąpienia publicznego. Ci, którzy nie mają doświadczenia, bądź też rzadko występowali publicznie zastanawiają się jak takie wystąpienie przygotować i jak poradzić sobie ze stresem. Na stres lekarstwem może okazać się masaż relaksacyjny. Najlepsze oferty salonów masażu w Warszawie znajdziesz w Google wpisując masaż warszawa.
Umiejętność publicznego występowania przed audytorium nie jest łatwe, ale pożądane. Niektórzy twierdzą, że z tym trzeba się urodzić. Jeżeli takich umiejętności nie posiadamy, powinniśmy nad tym popracować. Przygotowując wystąpienie musimy pamiętać o tym, żeby nie było one nudne, tym bardziej wtedy, gdy jest to długa, szczegółowa i pełna liczb tyrada. Warto wówczas przygotować sobie kilka „przerywników” dla przerwania monotonii wystąpienia. Do prezentacji wybieramy tylko najważniejsze problemy. W celu ich dobrego zaprezentowania pokazujemy je hasłowo przy użyciu słów – kluczy. Zbyt dużo tekstu na slajdach spowoduje, że ludzie zaczną go czytać i zamiast na naszej wypowiedzi, skupią się tylko na nim. Istnieje też niebezpieczeństwo, iż publiczność widząc nadmiar treści na slajdach zniechęci się do ich czytania i zacznie się rozpraszać. Slajdy powinny być wstępem do szerszej opowieści i prowokować do dyskusji. Prezentacja powinna być wygłoszona z pasją i zaangażowaniem. Często popełnianym błędem jest czytanie, podczas gdy powinno opowiadać się własnymi słowami. Ważny jest kontakt wzrokowy ze słuchaczami. Nie należy rozglądać się nerwowo i błądzić wzrokiem po sali. Należy pamiętać, aby język wypowiedzi dostosować do poziomu słuchaczy. Inaczej przemawia się do ludzi dopiero poznających temat, a inaczej do fachowców. Mowa musi być wyraźna i poprawna. Nie należy połykać końcówek. Aby nie mówić monotonnie, zmienia się tempo i intonację. Mowa zbyt wolna wywołuje nudę, zaś pośpiech nasuwa myśl o nieprzygotowaniu lub zdenerwowaniu. Podczas prezentacji należy stać przodem do publiczności i podchodzić do ludzi zadających pytanie. Jeżeli prezentacji dokonuje się w pozycji siedzącej, należy wykonać gest pochylenia w kierunku słuchacza i mową ciała wyrazić zainteresowanie. Nie należy nadmiernie gestykulować – to śmieszy i rozprasza. Gestykulujemy lekko dłońmi i przedramionami. Zły efekt na słuchaczach wywrze zaciskanie pięści, wskazywanie palcem i grożenie.