Dzisiaj żyjemy często pod ogromną presją. Goniące nas terminy, duża odpowiedzialność, ciężka praca – to wszystko sprawia, że nie mamy wiele czasu na pielęgnację siebie. Dbamy o to, co widoczne – dłonie, włosy, twarz. Często zaś zapominamy o stopach

Sucha i pękająca skóra na piętach

Stopy to bardzo ważna część naszego ciała. Utrzymują one nasz ciężar i umożliwiają chodzenie. Niestety są też dość podatne na wszelkie urazy. Kiedy pojawia się ból, dyskomfort i brzydki wygląd, staramy się to ignorować – w końcu tyle rzeczy mamy do zrobienia. Jednak bardzo szybko dolegliwości te narastają i mamy poważne problemy z chodzeniem. Na piętach tworzą się bowiem najpierw masy zrogowaciałego naskórka, następnie zaś pojawiają się pęknięcia, które mogą skutkować zakażeniem. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Przyczyny pękających stóp

Na początek warto zastanowić się, jakie są właściwie przyczyny pękających stóp. Otóż na pewno zaliczyć tu można ubogą w witaminę A dietę. Inne przyczyny to : mała ilość spożywanych napojów – brak adekwatnego nawodnienia organizmu, nadwaga, grzybica, deformacje kostne, uwarunkowania genetyczne, niedopasowane obuwie, choroby przewlekłe i niewłaściwa pielęgnacja stóp.

S.O.S dla stóp

Co zrobić, kiedy zauważymy ten problem na swoich stopach? Wówczas warto udać się do profesjonalisty – lekarza zajmującego się stopami, czyli do podologa. Jak znajdziemy jego gabinet? W tym celu najłatwiej jest skorzystać z wygodnej, szybkiej i łatwej w obsłudze wyszukiwarki podolodzy.pl! Podczas pierwszej wizyty lekarz podolog nie tylko powie, co dokładnie nam dolega, lecz także określi tego przyczynę oraz zaproponuje spersonalizowaną terapię.

Kiedy do podologa?

Warto także podkreślić, że moment, w którym płaczemy z bólu i nie możemy chodzić z powodu pękających pięt to już ostatni dzwonek, by udać się do specjalisty. Zdecydowanie warto udać się do niego w momencie, gdy zrogowaciałe masy dopiero zaczynają się tworzyć, a także gdy jeszcze nasze pięty wyglądają ładnie, jednak chcemy się dowiedzieć, jak zapobiec powstaniu suchych pięt.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]