Metody usuwania rozszerzonych naczyń krwionośnych

Rozszerzone naczynka niestety stanowią naprawdę istotny problem skórny dla bardzo wielu kobiet. Są to tak zwane teleangiektazje, które mogą występować pojedynczo lub tworzyć duże, jak najbardziej rozbudowane sieci widocznych naczyń krwionośnych. Niektórzy niestety borykają się z tym problemem praktycznie od urodzenia i wtedy mówimy o pierwotnych rozszerzonych naczynkach, które powstały bez żadnej widocznej przyczyny lub wtórne, czyli takie, które nabywamy wraz z wiekiem.

Jak można walczyć z rozszerzonymi naczynkami, czyli metody zamykania naczynek!

Wśród metod usuwania teleangiektazji można wymienić między innymi elektroterapię, kriochirurgię, laseroterapię (laser IPL lub VPL) lub skleroterapię. Jak się okazuje wybór odpowiedniej metody na zamykanie naczynek zależy przede wszystkim od rozległości posiadanych zmian, ich umiejscowienia oraz doświadczenia, jakie posiada osoba wykonująca zabieg. Zamknięcie naczynek wykonuje się metodą elektrokoagulacji lub laserową (szczególnie na twarzy i górnej części ciała) oraz skleroterapią (na nogach). Duże znaczenie w leczeniu problemu rozszerzonych naczynek krwionośnych ma również stosowanie właściwej profilaktyki (poprzez używanie odpowiednich kosmetyków, czy też kosmeceutyków ochronnych).

Zamykanie naczynek – wybór odpowiedniego zabiegu to nie wszystko, czyli w jaki sposób pielęgnować cerę naczyniową?

Przy pielęgnacji skóry z rozszerzonymi naczynkami należy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Jedną z nich jest przede wszystkim stosowanie odpowiedniej ochrony skóry przed szkodliwym promieniowanie UV, czyli stosowanie właściwych preparatów z filtrami UVB i UVA, jak również z filtrem IR, który chroni skórę przed podczerwienią. Jednakże właściwa ochrona skóry nie powinna się ograniczać tylko do jej ochrony latem przed słońcem i szkodliwym promieniowaniem. W związku z czym zimą także powinniśmy stosować odpowiednie kremy ochronne, chroniące skórę przed nadmiernym zimnem i wilgocią. Co więcej warto również unikać przegrzewania skóry naczyniowej, czyli starać się między innymi jak najrzadziej korzystać z sauny. Warto także pamiętać o prowadzeniu regularnej suplementacji witaminy B2, PP i C. Kolejnym elementem, który posłuży właściwej pielęgnacji cery naczyniowej jest stosowanie właściwych kosmetyków, które pomagają obkurczyć rozszerzone naczynka krwionośne. Jednakże przy tym wszystkim należy pamiętać, aby nie przesadzić, gdyż niewłaściwa pielęgnacja skóry poprzez złe dobranie kosmetyków może nawet nasilać, istniejący już problem.

Zamykanie naczynek nigdy nie było jeszcze tak proste jak dziś, więc dobierz odpowiednią dla siebie metodę i ciesz się zdrową cerą!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

[Głosów:0    Średnia:0/5]