Legowisko dla pupila

Każde zwierzę przebywające w domu powinno mieć swój własny kącik, w którym mogłoby odpocząć i czuć się w pełni bezpiecznie. Kiedy już wybierzemy – albo nasz pupil samodzielnie sobie wybierze – idealne miejsce, warto postawić w nim coś charakterystycznego, przypisanego jedynie do psa lub kota. Najlepszym wyborem będzie legowisko.

Legowisko dla psa

Pierwszym pytaniem, które trzeba sobie zadać przed wyborem legowiska, jest to, na jaką wielkość się zdecydować. Pies musi swobodnie się na nim zmieścić, aby mógł w pełni wypocząć, dlatego należy zainwestować w takie o rozmiarze, który przysłuży się zdrowiu i komfortowi zwierzęcia.

Kiedy już znamy orientacyjny rozmiar, warto skupić się na istotnym aspekcie, jakim jest wypełnienie. Legowiska dla psów powinny być miękkie, a jednocześnie tak wypełnione, aby jak najlepiej podpierały kręgosłup i stawy zwierzęcia. Nie powinny także ugniatać się nadmiernie pod jego ciężarem, gdyż spowodowałoby to, iż po kilkudziesięciu użyciach nasz czworonożny przyjaciel spałby w takich samych warunkach jak na podłodze.

Idealnym wyborem wydaje się legowisko Oxford dostępne w sklepie Amibelle, które zostało wypełnione pianką z funkcją memory. Oznacza to, iż zapamiętuje kształt czworonoga i szybko dopasowuje się do jego ciała tak, aby zapewnić mu maksymalny komfort. Materiał wykonania jest pokryty jonami srebra, które mają właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Co więcej, jest to produkt ortopedyczny, zatem może być użytkowany przez zwierzęta, które zostały dotknięte chorobami i zwyrodnieniami. 

Dodatkowym atutem tej leżanki jest łatwość jej czyszczenia. Możliwe jest ono między innymi dzięki wodoodpornej wkładce, uniemożliwiającej przenikanie wody i brudu do wnętrza legowiska. Ostatnią zaletą są stonowane kolory, które wpasowują się w wystrój każdego mieszkania.

Legowisko dla kota

Koty to zwierzęta z natury bardzo wybredne, które najchętniej same sobie znajdują miejsce do odpoczynku. Może to być fotel w salonie, środek stołu, który zawsze ogrzany jest promieniami słońca, albo kącik tuż obok kaloryfera.

Ze względu na te różnorodne kocie preferencje producenci przygotowali całą gamę leżanek, poczynając od prostych mat, a kończąc na budkach i łóżkach. Wszystkie muszą charakteryzować się wygodą i estetyką, by cieszyły zarówno kota, jak i oko właściciela.

Jak wiadomo, wiele kotów lubi chować się w różnego rodzaju zakamarkach, by tam uciąć sobie drzemkę. Dlatego miękkie, wygodne posłanie typu budka, które otula pupila z każdej strony, może szybko stać się jego ulubionym miejscem do odpoczynku.

Równie atrakcyjne wydaje się podwyższone łóżko marki OTI, dostępne na stronie Amibelle. Zostało przygotowane z myślą o tych pupilach, które uwielbiają spać na podwyższeniu, na przykład na półce. To legowisko dla kota MyKotty zostało wyposażone w stabilną, tekturową gilzę, na której szczycie znajduje się posłanie zawieszone jak hamak. Jego zaokrąglony kształt i miękkie wypełnienie poduszki sprawiają, że ulubieniec będzie mógł zarówno zwinąć się w kłębek, jak i wyprostować lub powyginać w różne strony. Rama łóżka to 100% naturalnej tektury, a pokrowiec – 100% naturalnej bawełny. Jakość materiałów wykonania jest w przypadku tego produktu szczególnie ważne, zważywszy na fakt, że niektóre koty przesypiają nawet 80% swojego życia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]