Bezpieczeństwo dziecka jest dla każdego rodzica sprawą priorytetową. W szczególności gdy jest ono jeszcze małe i bezbronne. Niestety niewielu z nas może pozwolić sobie na luksus zostania z dzieckiem w domu do momentu kiedy stanie się już ono całkowicie samodzielne. Coraz więcej czasu zajmują nam obowiązki zawodowe, a najbliższa rodzina często mieszka daleko od nas. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie niani. Ale czy możemy do końca zaufać obcej osobie? Co się dzieje gdy dziecko zostaje z nią samo? Na pewno wielu rodziców bezustannie zadaje sobie te pytania. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości warto skorzystać z akcesoriów detektywistycznych.

W jaki sposób sprawdzić nianię?

Do obserwacji zatrudnionej przez nas niani najlepiej użyć ukrytych kamer. Musimy jednak pamiętać o tym, że nie jest to do końca legalne ponieważ stanowi naruszenie prywatności podglądanej osoby. Filmowanie pracownika powinno odbywać się za jego zgodą. Zatem najlepiej skorzystać z takiego monitoringu w przypadku gdy mamy duże podejrzenia, że nasze dziecko jest zaniedbywane lub dzieje się mu krzywda. Nagranie z kamer najbardziej pomocne okaże się, gdy nasza pociecha jest na tyle mała, że nie jest w stanie powiedzieć nam o tym samemu.

Jak wybrać dobrą kamerę?

Przede wszystkim takie urządzenie należy kupić w renomowanym sklepie. Jednym z nich jest np. alfatronik.com.pl, który przygotował nam na taką okazję wiele ciekawych propozycji: https://www.alfatronik.com.pl/kamery-ukryte-z-nagrywaniem-c-10_127.html. Cechują się one doskonałą jakością, a co najważniejsze dobrym kamuflażem, który uniemożliwi ich znalezienie. Oczywiście bardzo ważna w takim wypadku jest rejestracja obrazu i dźwięku. Przyjrzyjmy się bliżej kilku akcesoriom, które sprawdzą się w takiej sytuacji.

Rejestrator ukryty we wskazanym przedmiocie

Sprawdzonym przez wielu użytkowników rozwiązaniem jest bardzo małych rozmiarów rejestrator Full HD. Można go ukryć praktycznie w każdym przedmiocie domowego użytku. Co powinno zachęcić nas do jego kupna? Przede wszystkim czas pracy, a także jakość obrazu i dźwięku. Całkowity czas zapisu w pamięci 64 GB wynosi aż 10 godzin, natomiast pracy urządzenia – 12 godzin. Rozdzielczość wideo to 1920 ˣ 1080. Do tego mamy jeszcze tryb foto, czuły mikrofon i sterowanie urządzeniem za pomocą pilota. Jednak zdecydowanie tym co wyróżnia ten produkt spośród innych jest możliwość jego maskowania na życzenie klienta. Specjaliści laboratorium Alfatronik są w stanie, w niezauważalny sposób, ukryć rejestrator w każdym przedmiocie, od maskotki po sprzęt domowy czy ramę obrazu.

Kamera WiFi ukryta w zegarze naściennym

Jest to następna doskonała propozycja do to tego rodzaju zadań. Miniaturowych rozmiarów obiekt wbudowany w tarczę zegara jest niewidoczny dla zwykłego obserwatora. Ciekawostką jest to, że cała obsługa i konfiguracja odbywa się dzięki oprogramowaniu, które jest zainstalowane w telefonie komórkowym. Możemy wybrać jakość nagrania, a także zrobić podgląd na żywo czy zdjęcia. Czas zapisu na karcie 32 GB wynosi do 210 godzin. Jak widać przy niskiej cenie, wynoszącej tylko 530 złotych jest to oferta zasługująca na naszą uwagę.

Moduł rejestratora Full HD “DIY”

Jeżeli jesteśmy kreatywni i pomysłowi możemy sami zamaskować sprzęt nagrywający. Posłuży nam do tego moduł video, który samodzielnie ukryjemy, w wybranej rzeczy lub miejscu. Jest on małych rozmiarów (45 ˣ 23 ˣ 9 mm), a cechą wyróżniająco go jest długa taśma (16 cm), która pomoże w jego kamuflażu. Doskonale sprawdzi się do obserwacji pokoju dziecka, dzięki możliwości zdalnego sterowania, kątowi widzenia 70° i czasu pracy do 12 godzin.

Jak widać na rynku dostępnych jest dużo tego rodzaju rozwiązań. Warto wybrać jedno z nich, żeby rozwiać wszystkie wątpliwości związane ze spokojem i zdrowiem naszego malucha.

[Głosów:2    Średnia:5/5]