z dzieckiem w góry
fot. pexels.com

Wyprawa w góry to niesamowite przeżycie, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci! Chodząc po górach odkrywamy piękno przyrody, a zdobywając kolejne szczyty czujemy satysfakcję i radość z pięknych widoków z samego wierzchołka. Jak się przygotować do wyjazdu w góry z dzieckiem?

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/w-gory-z-dziecmi/

Góry są męczące

Wyjazd w góry to świetny pomysł na wakacje. Jednakże wybierając się z dzieckiem w góry musimy się liczyć z tym, że malec nie poradzi sobie z wejściem na wysokie szczyty, a także może marudzić z powodu ciągłego łażenia po górach i okolicy.

Chcąc uniknąć takich sytuacji, powinniście przygotować swoje dziecko do wyjazdu w góry. Należy je uprzedzić na czym będzie polegał aktywny wypoczynek, a także czego może się spodziewać.

Przygotuj dziecko na wyjazd w góry

Dziecku najlepiej wytłumaczyć, że wyjazd w góry wiąże się z chodzeniem po szczytach, a także zwiedzaniem okolicy, która jest naprawdę piękna. Powiedz dziecku, że czekać na niego będą nie tylko piękne widoki i zdobyte szczyty, ale również górskie zwierzątka, które z pewnością spotkacie na swojej drodze.

Dodatkowo dziecko będzie mogło poznać prawdziwych górali! Takich z ciupagą. To ogromne wydarzenie dla dziecka poznać takiego prawdziwego górala i zobaczyć górskie zwierzątka. Pokaż dziecko wcześniej jak wygląda góral i jakie zwierzęta możecie spotkać w górskich rejonach.

Przygotuj również dziecko pod względem wyposażenia i prowiantu. Kup dziecku przed wyjazdem odpowiednie obuwie do chodzenia po górach oraz ubranka. Do tego zaopatrz je w swój mały plecaczek, aby mogło sobie schować jakieś przekąski, które umilą mu trasę.

Jeśli jednak obawiasz się, że dziecko zrezygnuje po iluś kilometrach, nawet na najłatwiejszym szlaku, możesz ze sobą zabrać specjalistyczne nosidełko, które zakłada się na plecy i wówczas nieść dziecko na plecach. Taki malec wtedy będzie mógł podziwiać widoki, nie będzie się męczyć, a więc jest szansa, że będziecie mogli zwiedzać dalej piękne górskie szczyty i okoliczne lasy!

Przeczytaj też: http://www.dlamojegodziecka.pl/fenomen-zabawek-konstrukcyjnych/

[Głosów:0    Średnia:0/5]