Jak przygotować się na wycieczkę z małymi dziećmi

Kiedy w domu pojawiają się dzieci, nawet zwyczajne wyjście na spacer potrafi stanowić nie lada wyzwanie. Do tego dochodzi niepokój czy czegoś nie zapomnieliśmy. Gdy dziecko jest małe, staramy się mieć przy sobie wszystkie niezbędne akcesoria typu zapasowa pieluszka, chusteczki oraz smoczek. Kiedy dzieci rosną, dbamy, aby wziąć ze sobą ich ulubionego misia i zapasowe rękawiczki na śnieg. Właściwe przygotowanie gwarantuje udane spędzenie czasu poza domem. Tak samo jest z dłuższymi wyjazdami na wycieczki lub wczasy. Oto kilka ważnych kwestii, o których powinno się pomyśleć przed wyjazdem.

Zabezpieczenie dziecka podczas jazdy

W naszym kraju istnieje obowiązek stosowania do przewozu dzieci fotelików samochodowych. W trosce o własne pociechy w zasadzie wszyscy rodzice się do niego stosują. Nie chodzi jednak o wożenie dziecka w pierwszym lepszym foteliku. Istotne, by maluch był w nim bezpieczny i żeby było mu w nim wygodnie. Poza tym ważne, aby był łatwy w utrzymaniu czystości. Będące w sprzedaży foteliki samochodowe występują w kilku grupach wagowych (na przykład: 0-25 kg, 9-36 kg oraz 0-36 kg). Kupując fotelik dla dziecka, należy pamiętać zatem o odpowiednim jego doborze do wieku i wagi dziecka. Standardowym wyposażeniem fotelika stały się 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, kilkustopniowa regulacja oparcia oraz wkładki, które można zdejmować do prania. Aby dłuższe przejazdy jak najmniej męczyły dziecko, warto zainwestować w fotelik, który posiada osłony na pasy bezpieczeństwa. Dzięki temu krawędzie pasów nie będą ocierać się o dziecko. Sprawdzonym pomysłem jest również poduszka, która otula dziecko podczas podróży i zapobiega opadaniu główki.

Samochodowe umilacze czasu

Poza będącym na stanie samochodu fotelikiem, warto wyposażyć się w różnego rodzaju gadżety, które zajmą malucha podczas jazdy. Mogą to być jego ulubione zabawki typu misie lub książeczki. Bardzo fajnym pomysłem, szczególnie dla dzieci w wieku przedszkolnym, które szybko się nudzą, są podróżne stoliki samochodowe. Stolik tego typu można zakupić w sklepie internetowym https://niecodziennegadzety.pl/. To świetne rozwiązanie na utrzymanie porządku w samochodzie w czasie jazdy. Stolik posiada wiele schowków oraz miejsce na tablet lub telefon, za pomocą których można odtworzyć bajki.  Poza tym pełni funkcję miejsca do rysowania, grania w gry lub zabawy ulubionymi zabawkami. Ten wielofunkcyjny gadżet sprawdza się nie tylko podczas podróży samochodem, ale także w pociągu lub autobusie, a także w ogrodzie lub na tarasie.

Akcesoria na wycieczkę lub piknik

Wybierając się na wycieczkę z dziećmi, musimy wziąć pod uwagę konieczność zatrzymywania się na postoje w trakcie jazdy lub na spacerze w miejscu docelowym. Wielu rodziców wyposaża się w koc piknikowo-plażowy. Tego rodzaju koc z jednej strony składa się z przyjemnej w dotyku i łatwej w utrzymaniu tkaniny. Natomiast z drugiej strony zabezpieczony jest folią PCV, która stanowi izolację od zimnych powierzchni. Co ważne koc zajmuje niewiele miejsca, ponieważ składa się w poręczną torbę z rączką. Spokojnie zmieści się zarówno w plecaku, jak i w dziecięcym wózku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]