Dieta na przybranie masy ciała

Dieta to nie tylko popularny synonim odchudzania się, ale przede wszystkim odpowiednie odżywianie się, aby osiągnąć dany cel. Może ona być również stworzona i przeprowadzona z myślą o przybieraniu masy ciała np. przez sportowców lub osoby o zaniżonym BMI. Diety te nie są aż tak popularne, jak te na odchudzanie, ale również są warte uwagi. W tym tekście przedstawiamy wszystkie informacje o diecie na przybranie masy ciała.

Ogólne wskazówki

Dieta na zwiększenie masy ciała powinna być prowadzona pod kilkoma ogólnymi warunkami, które pomogą szybko oraz skutecznie zwiększać masę ciała. Pierwszą poradą jest zbilansowanie diety oraz przyjmowanie różnych produktów bogatych w substancje odżywcze. Pomocą będzie również w tym wypadku piramida żywieniowa oraz stosowanie się do jej zaleceń, czyli opieranie się na owocach warzywach, produktach zbożowych, a następnie w mniejszej ilości na produktach mlecznych i mięsie oracz ruchach a najmniej na tłuszczach. Posiłki powinny być wysokokaloryczne oraz mieć wysoki stosunek kalorii do zawartości substancji odżywczych. Zdecydowanie niepolecanymi produktami będą dania np. fast-food, które są kaloryczne, ale nie zawierają praktycznie znanych substancji odżywczych. Przy przyswajaniu witamin i minerałów pomogą również regularne pory posiłków oraz jedzenie ich w 4-5 mniejszych częściach.

Zwiększaj masę ciała, a nie tkanki tłuszczowej

Ważnym elementem, o którym należy wspomnieć, jest odpowiednie przybieranie na wadze. W diecie, którą prowadzimy, musimy kłaść nacisk na dostarczanie organizmowi substancji odżywczych i białek, które będą budowały nasze mięśnie, a nie przypadkowych produktów wysokokalorycznych, które będą jedynie odkładały się i obciążały nasz organizm. Jeśli zatem chcemy zwiększyć masę naszego ciała, powinniśmy prowadzić odpowiednią dietę i wbrew częstym opiniom jest jedzenie odpowiednich składników w odpowiedni sposób, a nie tylko  dużych ilości.

salatka warzywna

Jakie składniki jeść?

Chcąc przybrać masę ciała, warto używać konkretnych produktów, które wspomaga ten proces. Do takich produktów będzie należał np. ryż, który zawiera odpowiednią ilość kalorii i węglowodanów. Węglowodanów dostarczą również soki owocowe i warzywne, które będą też miłym urozmaiceniem diety. Warto stawiać również na ryby, czerwone mięso czy jaja, które są bogatym źródłem białka. Jako przekąsek możemy używać orzechów bogatych w tłuszcze i białko. W tego typu diecie ok. połowę powinny stanowić węglowodany, ok. 30% tłuszczu i ok. 20% białka.

A może catering dietetyczny?

Jednym z lepszych rozwiązań jest korzystanie z cateringu dietetycznego i diety pudełkowej. Jest to przygotowywanie przez firmy cateringowe posiłków na cały dzień w formie pudełek. Są one odpowiednie zbilansowane i zawierają odpowiednie produkty. Na rynku funkcjonuje wiele firm cateringowych, a część z nich oferuje również diety na przybranie masy ciała. Dobrym rozwiązaniem może być np. porównywarka cateringów https://dietly.pl/ w której porównamy różne diety, firmy czy marki w konkretnych miastach i będziemy mogli wybrać najlepszą dietę dla nas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]