depilacja laserowa
fot. pixabay.com

Wiele kobiet posiada kompleksy na punkcie swojego wyglądu i usilnie szuka rozwiązania na to, by zmienić swój wygląd. Jednym z kompleksów kobiecych, które skutecznie potrafią zmienić ich życie na niekorzyść, jest nadmierne owłosienie. Sposobem na to, by pozbyć się niechcianego owłosienia jest przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej. Sprawdź więcej na ten temat!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/depilacja-laserowa/

Depilacja

To zabieg, który wykonywany jest w zakresie medycyny estetycznej. Coraz więcej kobiet oraz mężczyzn decyduje się na to, by go przeprowadzić na sobie. To skuteczna oraz bezpieczna metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia.

Depilacja owłosienia jest już znana od wieków. Już w starożytnym Egipcie była stosowana za pomocą pasty z miodu oraz oleju. Brak owłosienia oznaczał przynależność do klasy wyższej. Obecnie praktycznie co druga osoba decyduje się na depilowanie swojego ciała za pomocą różnych narzędzi przeznaczonych do depilacji, a te osoby, które borykają się z nadmiernym owłosieniem, decydują się również na zabieg depilacji laserowej.

Krótkotrwałe metody depilacji mogą mieć wiele wad, które oznaczają często spory dyskomfort. Zaczerwieniona skóra, podrażnienia, swędzenie oraz reakcje alergiczne na niektóre substancje zawarte w kosmetykach do depilacji to nie wszystkie niepożądane reakcje po wykonaniu krótkotrwałej depilacji.

Depilacja laserowa

Jest ona przeznaczona dla osób, które nie mogą usunąć nadmiernego owłosienia z twarzy lub innych widocznych miejsc lub stanowi świetną alternatywę dla regularnego golenia okolic intymnych, nóg, pach oraz pleców, klatki piersiowej czy karku.

Do depilacji laserowej używa się laserów aleksandrytowych, diodowych, neodymowo-yagowych oraz e-light i IPL. Działają one na cebulkę włosa, parzą ją oraz uszkadzają rejon, w którym znajdują się komórki macierzyste odpowiedzialne za porost włosa. Światło lasera przenika przez skórę oraz w cebulce włosa i kumuluje się. Zabieg wykonuje się przy wcześniejszej konsultacji z lekarzem oraz próbie miejscowej.

Przeczytaj też: http://www.dlamojegodziecka.pl/na-czym-polega-zamykanie-naczynek/

[Głosów:0    Średnia:0/5]