Na pewno pamiętasz baśnie i bajki, które czytano Ci, kiedy byłeś dzieckiem. Magiczny świat wyjątkowych postaci, walka dobra ze złem oraz cenny morał, który zapada w pamięć na długie lata, to cechy charakterystyczne baśni i bajek dla dzieci, dlatego musisz przeczytać je swoim pociechom!

Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko czuło się kochane i zauważane, rozwijało wyobraźnię i korzystało z poczucia bliskości, koniecznie zadbaj o to, aby codziennie czytać mu bajki. Już od pierwszych chwil życia dzieci, a nawet wcześniej, gdy jeszcze odgradza je od świata brzuch mamy, możesz poprzez codzienne czytanie wpływać na tempo rozwoju malucha i podarować mu najpiękniejszy i najcenniejszy prezent, jakim jest Twoja uwaga!

Dziecko potrzebuje stale nowych bodźców do harmonijnego rozwoju. Jednym z ważniejszych elementów jego wychowania jest właśnie pokazywanie świata bajek i baśni nie poprzez włączenie telewizora i puszczenie kreskówki, ale czytanie książek dopasowanych do wieku i potrzeb dziecka. Dzięki różnorodności oferowanych przez rynek wydawniczy książek bez problemu wybierzesz te, które zainteresują Twoją pociechę oraz w razie potrzeby pomogą jej zrozumieć otaczający nas świat i rozwiązać ważne życiowe problemy wieku dziecięcego.

Bajki do czytania, które bawią od pokoleń

Cofając się w czasie przypominamy sobie własne bajki z dzieciństwa, które niczym nie przypominały tych, dostępnych teraz w sklepach. Szare stronice czy uboga szata graficzna to już przeszłość. Dziś książki dla dzieci to małe działa sztuki, w których zachwycają szczegółowe i piękne ilustracje, nawet jeżeli są to doskonale znane i kochane od pokoleń opowieści. Dziś bajki dla dzieci pozwalają rozwijać wszystkie zmysły malucha, wpływają na wyobraźnię nie tylko wciągającą historią, ale także doskonałym odwzorowaniem szczegółów ilustracji czy w przypadku książeczek edukacyjnych możliwością rozwiązywania prostych zadań logicznych lub przyklejania naklejek i kolorowania obrazków. Ważne, aby wybierać bajki dopasowane do wieku i potrzeb dziecka, dzięki czemu w pełni wykorzysta ono ich potencjał. Całkiem oddzielną kategorią bajek dla dzieci są książeczki terapeutyczne, które sprawdzają się w trudnych momentach skoków rozwojowych czy nagłych zdarzeń, które przydarzają się w każdej rodzinie. Dzięki bajkom terapeutycznym maluch łatwiej zrozumie zmiany związane z pójściem do przedszkola, poradzi sobie ze stratą bliskiej osoby czy rozwodem rodziców, dlatego warto szukać takich pozycji książkowych w sytuacjach kryzysowych i korzystać z nich zawsze, gdy dziecko ma problem ze zrozumieniem rzeczywistości, która i dla nas dorosłych staje się czasami przytłaczająca.

Różnorodne bajki do czytania dla dzieci znajdziesz w wyjątkowo bogatym asortymencie internetowej księgarni lovebooks.pl.

Już dziś zaproś swoje dziecko do magicznego świata bajkowych postaci i bohaterów znanych baśni, pokaż mu, że może poczytać książeczkę z postaciami z kreskówek, zamiast obejrzeć ich przygody na ekranie telewizora oraz zacznij wpływać na rozwój swojej pociechy poprzez codzienne czytanie nie tylko do poduszki, a szybko zauważysz, że Twoje dziecko zaskakuje zasobem słownictwa, lepiej się rozwija i w pełni zaspokaja swoją potrzebę bliskości z ukochanym rodzicem!

[Głosów:1    Średnia:5/5]