Lokaty bankowe cieszą się duża popularnością. Mają wiele niezaprzeczalnych zalet. Są w pełni bezpieczne, gwarantują także pewność osiągnięcia zysku. Co zrobić żeby zarobić na nich jak najwięcej?
Po pierwsze należy porównać oprocentowanie lokat oferowanych przez banki. Pobieżna analiza ofert w praktyce uniemożliwia nam obliczenie ile zarobimy na lokacie. Banki kuszą klientów wysokim oprocentowaniem, jednak najczęściej jest to oprocentowanie nominalne w skali roku. Wiele osób decyduje się jednak na krótsze lokaty, zapomina jednak uwzględnić to w obliczeniu odsetek.
Ważną sprawą jest kapitalizacja odsetek, wpływa to na to jak często będą one naliczane. W większości przypadków odsetki naliczane są miesięcznie.
Oprocentowanie nominalne oznacza, że nie jest ono ostateczną wartością, o jaką zwiększy się kwota na naszym koncie. Od tej kwoty odlicza się podatek od przychodów kapitałowych. Wynosi on 19% i pobierany jest na koniec okresu trwania lokaty.
Po uwzględnieniu tych wszystkich czynników możemy jednoznacznie stwierdzić ile wyniosą zyski z lokaty. Dodatkowo wpływ na naszą sytuację finansową ma także wysokość stopy inflacji. Ustalenie ile zarobimy na lokacie wiąże się z koniecznością dokonania wielu obliczeń i przeanalizowania dokładnie ofert banku. Warto to jednak zrobić, bo niekoniecznie oferta wabiąca nas obietnicą wysokiego oprocentowania musi być dla nas najkorzystniejsza.

http://www.bankowe.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]