Organizowane raz w roku urodziny dla dzieci zawsze wywołują panikę u rodziców. Nie chodzi nawet o prezent, jaki trzeba będzie z tej okazji kupić dziecku. Bardziej przeraża ich konieczność zorganizowania imprezy, która zadowoli młodego jubilata. Co zatem proponują specjaliści, którzy organizują takie imprezy?

Szalone zabawy dla najmłodszych

Najmłodsi przychodzą na urodziny głównie po to, aby się dobrze bawić w gronie znanych sobie dzieci, ale również, aby zjeść kawałek smacznego tortu, najlepiej z wizerunkiem jakiegoś bohatera z filmu lub przypominającego ciekawy obiekt, np. samochód czy twarz misia.

W tym przypadku sprawdzają się wszelkie miejsca, w których do dyspozycji dzieci oddaje się suche baseny, wypełnione kulkami, oraz bezpieczne place zabaw z drabinkami i niewielkimi zjeżdżalniami. Bezpieczeństwa maluchów pilnują animatorzy, którzy mogą także przyciągnąć uwagę maluchów pokazem baniek czy tworzeniem ciekawych postaci z baloników.

Urodziny dla dzieci w fast foodzie? Dlaczego nie!

Coraz częściej jako miejsce na imprezę urodzinową wybierane są sale, prowadzone przy sieciach fast food. Tutaj dzieci mogą połączyć swoją ciekawość z uwielbieniem dla frytek, hamburgerów czy pizzy nie tylko w czasie jedzenia menu, dobranego na imprezę urodzinową.

Część sieci pozwala swoim młodym gościom na zajrzenie na zaplecze takich barów szybkiej obsługi. Dzieci mogą się nauczyć, jak się robi pizzę, mogą ją również same ozdobić, a następnie po upieczeniu – także zjeść. W miejscach, gdzie powstają hamburgery, czasem pozwala się dzieciom na wybranie składników, jakie muszą się znaleźć w ich wymarzone kanapce na ciepło.

Naukowo dla starszych

Urodziny dla dzieci starszych powinny nieść ze sobą jakiś przekaz. Często dzieci w wieku szkolnym mają bardzo wąską grupę znajomych, dlatego urodziny w ich przypadku skierowane są do grupy np. 6 czy 8 osób. Właśnie do takiej liczby uczestników skierowane są wszelkiego rodzaju pokazy naukowe, w czasie których dzieci mogą samodzielnie, choć pod okiem prowadzącego, przeprowadzać niektóre doświadczenia naukowe.

Podobnie do ściśle wydzielonej grupy skierowane są zajęcia, prowadzone w pokojach zagadek. Tutaj różnica polega na tym, że animator, który pilnuje bezpieczeństwa dzieci w pokoju, może im czasem podpowiadać, jak rozwiązać zadanie czy zagadkę, aby otrzymać odpowiedni wynik. Pokoje zagadek są bardzo zbliżone do escape roomów, zaś dzieci po rozwiązaniu zagadek mają do dyspozycji jeszcze poczęstunek. Ten rodzaj imprezy skierowany jest do dzieci starszych, których wiek określa organizator.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu Rozwoju

[Głosów:1    Średnia:5/5]