W natłoku naprawdę dużego wyboru, trudno jest zdecydować, który prezent faktycznie ucieszyłby naszą pociechę. Podpowiadamy, co można wybrać.

Kupienie prezentu dla dziecka na urodziny to naprawdę spore wyzwanie. Bez względu na to czy ma ono 10, 7 czy może 5 lat. W dzisiejszych czasach jest tyle różnych, atrakcyjnych alternatyw, że znalezienie rzeczy, która zainteresowałaby nasza pociechę na dłużej jest naprawdę trudne. Najważniejsze to nauczyć dziecko, że wszystkie prezenty są dawane z serce i wcale nie muszą być „naj”. Liczy się gest, a nie zawartość.

Postaw na aktywność

Oderwać dziecko od komputera czy tabletu jest naprawdę trudne. Nie oznacza to, że w ogóle nie do wykonania. Zainwestuj w prezent, który nie tylko sprawi mu frajdę, ale przede wszystkim sprawi, że wybierze się na dwór i zdecyduje na zabawę na świeżym powietrzu. Dobrym pomysłem jest deskorolka, rower a może wrotki. To również świetny sposób na wspólne spędzenie czasu. Nauczysz dziecko jeździć na rowerze, a przy okazji będziecie mogli nacieszyć się swoim towarzystwem. Zapracowani rodzice nie mają zazwyczaj czasu na wspólną zabawę z dzieckiem. To może być świetny sposób, aby połączyć przyjemne z pożytecznym.

Puzzle i klocki Lego

Twoje dziecko lubi łamigłówki? Czas pokazać mu, że świat nie zaczyna się i nie kończy na grach komputerowych czy zadaniach edukacyjnych wykonywanych online. Co powiesz na zakup gry planszowej albo puzzli. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, zawsze może zagrać w nią z rodzeństwem. A może w weekend wszyscy spróbujecie ułożyć puzzle? Dobrą alternatywą są również klocki Lego. To ponadczasowa zabawka zarówno dla starszych jak i młodszych, dziewczynek jak i chłopców. W sklepie nasze-zabawki.pl z pewnością znajdziesz odpowiedni prezent dla Twojej pociechy. Sklep ma w asortymencie przeróżne kolekcje klocków, przeznaczone dla dzieci i młodzieży. Znajdą się tutaj bohaterowie z ulubionych kreskówek, filmów dla dzieci. Poszczególne zestawy można dowolnie ze sobą łączyć.

Rozwijanie zainteresowań

Wszystko zależy od tego w jakim wieku jest Twoje dziecko. Jednak pewne zainteresowania można, a nawet trzeba już zaszczepiać w nim od najmłodszych lat. Dobrym pomysłem może być zakupienie zestawu młodego chemika czy majsterkowicza. Dzięki temu Twój syn będzie mógł oddać się z tatą typowo męskim zajęciom. Dla dziewczynek idealny będzie zestaw lekarki. Jeśli interesuje się gotowaniem, zainwestuj w małą kuchenkę i zestaw akcesoriów. Może wspólnie coś ugotujecie? A może postawisz na zestaw kosmetyków dla dzieci. Każda mała strojnisia lubi naśladować swoją mamę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]