Gry planszowe to doskonały sposób na spędzanie czasu wolnego z dziećmi i świetna alternatywa dla nowoczesnych technologii, które niemalże na stałe wkradły się do większości domów rodzinnych. Zamiast wielu godzin spędzonych przed ekranem telewizora lub monitorem komputera, warto poświęcić cenny czas na gry, które oprócz zabawy pozwalają także na skuteczną edukację i zacieśnianie więzi rodzinnych. Gry edukacyjne rozwijają umiejętności interpersonalne i społeczne. Pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności. Warto postawić na gry, które pozwolą dziecku rozwinąć umysł, ucząc jednocześnie samodyscypliny, systematyczności i cierpliwości. Przedstawiamy więc 3 najpopularniejsze gry, które zachwycą nie tylko dzieci, ale także ich rodziców.

Planszowe gry edukacyjne rozwijają pamięć, koncentrację i wyobraźnię przestrzenną, ucząc jednocześnie logicznego myślenia i spostrzegawczości. Przeznaczone są zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych dzieci. W naszej ofercie znajdują się gry przeznaczone dla jednego gracza, dzięki którym dziecko może bawić i uczyć się samodzielnie, a także egzemplarze stworzone z myślą o zabawie w większym gronie. Bez problemu można je spakować do plecaka i zabrać ze sobą w podróż czy na przykład na piknik rodzinny – mówi pracownik firmy zakupy.linkbaby.pl.

Sudoku Junior

Gra planszowa Sudoku Junior to doskonała zabawa dla całej rodziny. Sudoku jest popularne na całym świecie, a dostępne w wersji dla dzieci pozwala na zaangażowanie w grę wszystkich członków rodziny. Gra opiera się na takich samych zasadach, co łamigłówki logiczne dla dorosłych i starszych dzieci. W tej wersji znajduje się jednak mniejsza liczba pól, a płytki dołączone do gry posiadają kolorowe i rozwijające wyobraźnię malucha ilustracje. Gra Sudoku Junior stworzona została z myślą o dzieciach będących na różnych etapach rozwoju – dostępne są różne poziomy trudności, dostosowane do graczy od 4 do 10 lat.

Rummikub Standard

Rummikub Standard to gra przeznaczona dla 2-4 graczy. Polega na wykładaniu na stół układów kostek, które utworzyli poszczególni gracze. Układy mogą stanowić serie lub grupy. Serie składają się z przynajmniej 3 kostek o kolejnych numerach w takim samym kolorze. Grupę natomiast stanowią trzy lub cztery kostki z takim samym numerem w różnych kolorach. Gra ma na celu wyłożenie na stół wszystkich kostek ze swojej tabliczki.

Kostka Rubika

Kostka Rubika to gra znana na całym świecie. Uczy logicznego myślenia, zręczności i cierpliwości. Zabawa kostką polega na układaniu kwadratów w taki sposób, aby na każdej ścianie znajdował się tylko jeden kolor. Klasyczna kostka Rubika dostępna jest w wielu nowych odsłonach, zaprojektowanych specjalnie z myślą o dzieciach. Niektóre modele wyróżniają się na przykład szybszym i bardziej płynnym mechanizmem układania czy nawet bardziej wytrzymałymi kolorami – mówi pracownik firmy zakupy.linkbaby.pl.

Gry planszowe wracają w zupełnie nowej odsłonie. Stanowią doskonałą alternatywę dla komputera i telewizji. Pozwalają na spędzanie czasu wolnego z całą rodziną. Podczas rozgrywki pomiędzy graczami wytwarza się więź, panuje również atmosfera zabawy i radości, ale również rywalizacji. Zarówno gry planszowe, jak i te manualne, na przykład w postaci kostki Rubika, ćwiczą koncentrację, uwagę i pamięć, pozwalają się wyciszyć, uczą też ciągłego analizowania różnych sytuacji i scenariuszy. Takie umiejętności, ćwiczone zwłaszcza w formie zabawy, są dla dziecka podstawą do lepszego funkcjonowania w życiu społecznym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]