Wyprawka dla malucha-jakie artykuły dla dziecka obowiązkowo kupić

Powitanie na świecie nowego członka rodziny niesie ze sobą spore zmiany, ale i wymagania. By dobrze przygotować się na przyjście na świat noworodka warto już w okresie ciąży zadbać o skompletowanie odpowiedniej wyprawki. Dzięki temu unikniemy wizji zakupów po porodzie i będziemy mogli spokojnie cieszyć się czasem z maleństwem. Jakie artykuły dla dzieci muszą znaleźć się na naszej liście zakupów? Sprawdźmy.

Bezpieczeństwo i pielęgnacja, czyli czego naprawdę potrzeba kiedy urodzi się dziecko?

Już po wypisie ze szpitala będziemy musieli przetransportować noworodka do domu. Jest to pierwsza chwila, kiedy uświadomimy sobie jak ważne jest bezpieczne przewożenie maluszka. Dla dzieci z przedziału wagowego 0-13 kg, a zatem dla naszego noworodka właściwym środkiem transportu jest fotelik „łupina”. Dopiero po paru miesiącach, kiedy zauważymy, że głowa naszej pociechy wystaje ponad krawędź będziemy musieli dobrać dla niego odpowiedni fotelik samochodowy. Po przyjeździe do domu zaś będziemy musieli mieć pod ręką artykuły pielęgnacyjne i kąpielowe: pieluchy jednorazowe, tetrowe, dostosowane do wieku dziecka kosmetyki, okrycie kąpielowe czy wanienkę. W zależności od pory roku przyda się także zapas bodów z długim/krótkim rękawem, pajacyków, śpioszków czy wygodnych dresów w niewielkich rozmiarach służących do wyjścia. A jeśli już o spacerach mowa-zaopatrzmy się w dobry i wytrzymały wózek. W pierwszych miesiącach, najczęściej do ukończenia przez malucha 6 miesięcy sprawdzi się nam gondola. Kolejnym etapem jest przesiadka do wózka spacerowego.

Gdzie kupić dobrej jakości artykuły dla dzieci?

W obecnych czasach zakupy online są najpopularniejszą formą transakcji. Skorzystajmy z niej zwłaszcza kiedy oczekujemy narodzin malucha-takie zakupy są najbardziej wygodne dla przyszłej mamy. Dobrze, kiedy cały asortyment możemy zamówić w jednym sklepie internetowym. W przypadku kompletowania wyprawki idealnym wyborem jest oferta https://sklepmati.pl/. Przyszli rodzice znajdą tu wszystko, co potrzebne dla dziecka: atestowane i bezpieczne foteliki samochodowe, wytrzymałe i solidne wózki spacerowe, akcesoria kąpielowe, sprzęty niezbędne w karmieniu dziecka, ale i produkty dedykowane mamom. Oferta sklepu skierowana jest również do starszaków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]