Wyposażenie salonu kosmetycznego od podstaw

0
1236

Bycie kosmetologiem z długim stażem to jeszcze nie przepis na sukces w biznesie kosmetycznym. Aby prowadzić dochodowy salon kosmetyczny i mieć autentyczną radość z pracy potrzebne jest wyposażenie i pomysł.

Podstawowe wyposażenie

Aby móc wykonywać nawet najprostsze zabiegi, na początek koniecznie trzeba wyposażyć salon w dobry fotel zabiegowy oraz taboret dla kosmetyczki. Te dwa elementy muszą być do siebie dobrane i mieć jak największe możliwości regulacji – w końcu zarówno klienci, jak i kosmetyczki są różnego wzrostu, a podstawą skutecznych zabiegów musi być wygoda. 

W ramach podstawowego wyposażenia powinno się już na etapie wykończenia wnętrz pomyśleć o wyjątkowo trwałych farbach i zabezpieczeniu ścian w miejscach narażonych na wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednie kafle czy szkło nad umywalkami oraz lamperia wykonana np. z tynku mozaikowego pozwolą dłużej cieszyć się zadbanym i czystym wnętrzem.

Kolejnymi elementami, które koniecznie muszą znaleźć się w salonie, są meble i pojemniki do przechowywania narzędzi i kosmetyków. Maksymalnie pojemne, proste w budowie i łatwe w utrzymaniu – to przepis idealny na meble do gabinetu kosmetycznego. Nie warto poszukiwać mebli designerskich i specjalnie ozdobnych, lepiej postawić na trwałość i sprawdzonych producentów, którzy dostarczą meble praktyczne i użyteczne.

W następnej kolejności wyposaża się gabinet kosmetyczny w oświetlenie główne oraz lampę zabiegową. O ile oświetlenie główne powinno być delikatne i koniecznie mieć możliwość regulacji natężenia światła, o tyle lampa do zabiegów musi mieć barwę światła około 6000 K. Przy jej zakupie warto też zwrócić uwagę na pobór mocy, bo lampa będzie pracować przez długie godziny oraz dodatkowe elementy jak lupa. Oczywiście poza lampą zabiegową trzeba wyposażyć salon w lampy do innych miejsc pracy jak stanowisko do manicure czy pedicure.

Urządzenia i aparaty kosmetyczne

Po podjęciu decyzji o podstawowych zabiegach, jakie będą wykonywane w gabinecie, czas na urządzenia i aparaty kosmetyczne. Zakładając, że urządzeń w miarę prowadzenia działalności salonu będzie przybywać, na początek warto wyposażyć salon w te, które umożliwią wykonanie podstawowych zabiegów, czyli urządzenie do peelingu kawitacyjnego czy mikrodermabrazji. Na początek przydadzą się także sprzęty do zamykania naczynek i walki z przebarwieniami, bo to najczęstsze bolączki klientów salonów kosmetycznych. Specjalistyczne urządzenia do liftingu, masażu próżniowego czy wyszczuplania sylwetki warto wynajmować lub wziąć w leasing, by ocenić na ile potrzebne będą w określonej lokalizacji i skalkulować, kiedy ich zakup się zwróci. Każdy kolejny zakup musi być poprzedzony szczegółowymi wyliczeniami.

[Głosów:1    Średnia:1/5]