Faktem jest, że każda dorosła kobieta ma okres. I z pewnością, czy to przy pierwszym okresie, czy też przy każdym następnym zastanawia się jaki rodzaj zabezpieczenia higienicznego wybrać w tym czasie.
Podpaska vs tampon ten właśnie dylemat spędza sen z powiek z pewnością nie jednej kobiety. Można wręcz powiedzieć, że kobiety podzieliły się na dwa przeciwne obozy. Jedna grupa kobiet jest zwolenniczką podpasek, natomiast druga grupa to zwolenniczki tamponów. Zatem co przekonuje te kobiety do wyboru właśnie takiej ochrony podczas okresu, za którym to gorąco się opowiadają? Dlaczego jedne kobiety wybierają podpaski, natomiast inne wybierają tampony?
Wybór odpowiedniego środka higienicznego zależy od indywidualnego wyboru kobiety. Kobiety przecież różnią się od siebie i każda wybierze środek higieniczny odpowiedni właśnie dla siebie. Wybór kobiety powinien się opierać na jej stylu życia i zależeć od obfitości miesiączki, a nawet od rodzaju bielizny, który mają na sobie tego dnia. Lecz przede wszystkim kobieta powinna w wyborze kierować się własnym komfortem.
Wybierając tampony możemy mieć pewność, że nikt nie wyczuje nieprzyjemnego zapachu, nikt nie zorientuje się, że mamy okres bo przecież tamponu nie widać. Miłośniczki sportów także wybiorą takie zabezpieczenie higieniczne, gdyż można w nich śmiało uprawiać każdą dyscyplinę sportową, można w nich nawet pływać. Przy używaniu tamponów należy pamiętać aby regularnie wymieniać go na nowo, aby zapobiec zakażeniu, które może doprowadzić nawet do zespołu wstrząsu toksycznego.
Natomiast używanie podpasek gwarantuje łatwość i szybkość użycia. Obecnie podpaski mają również funkcje pochłaniania nieprzyjemnego zapachu. Nie grozi nam również zespół wstrząsu toksycznego. Minusem jest fakt, że nie są dyskretne, ale również uniemożliwiają pływanie oraz mogą sprawiać dyskomfort podczas uprawiania innych sportów.
Także każdy produkt ma zatem zarówno zwolenników jak i przeciwników. Ma również wady jak i zalety. Każda kobieta powinna wybrać produkt, który będzie dla niej samej najbardziej odpowiedni.

http://www.cowtoruniu.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŻycie we dwoje
Następny artykułSuplementacja u kobiet