Decyzja o rodzaju montowanych w aucie obręczy to wybór pomiędzy ekonomicznością a wyglądem. Stalowe felgi to rozwiązanie niezwykle odporne oraz niedrogie. Natomiast aluminiowe cechują się większą estetyką, ale jednocześnie są trudniejsze do naprawy w wypadku uszkodzenia.

Jeśli przede wszystkim cenimy sobie wygląd i estetykę zapewne zdecydujemy się na felgi z lekkiego stopu. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań tego typu, a to gwarantuje nam wyselekcjonowanie czegoś odpowiedniego dla nas. Jednak zapewne im bardziej ekstrawagancki będzie wybrany przez nas egzemplarz tym droższy się okaże.

Takie rozwiązanie to nie tylko estetyka. Felgi z aluminium są zdecydowanie lżejsze. Wiąże się to z mniejszym obciążeniem podzespołów zawieszenia oraz wydajniejszym chłodzeniem hamulców zwłaszcza w okresie letnim.

Na takie obręcze jednak trzeba także bardziej uważać. Każde wjechanie w wyrwę lub najechanie na krawężnik może wiązać się z uszkodzeniem felgi. Jej naprawa jest bardzo kosztowna, a czasem wręcz niemożliwa. Dlatego jeśli mamy skłonności do ryzykanckiej i nieuważnej jazdy lepiej się na nie, nie decydować.
Wybierając droższe felgi powinniśmy się decydować na takie oferowane przez popularnego i cenionego wytwórcę.

www.starszeauta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]