Wybieramy leżaczek dla niemowląt

Jednym z nowszych gadżetów dla niemowląt jest leżaczek. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, które zapewnia malcowi bezpieczeństwo i beztroską zabawę, a nasz kręgosłup uratuje od przemęczenia. Dlaczego warto go mieć?

Leżaczek dla niemowlaka jest niewielkich rozmiarów, więc dopasuje się do każdego mieszkania i łatwo go przetransportować. Nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu sprawdzi się nawet w małym mieszkaniu. W dodatku jest urządzeniem bezpiecznym, wyposażanym często w wielopunktowe pasy bezpieczeństwa. Może z powodzeniem pełnić funkcję kołyski, huśtawki lub krzesełka do karmienia. Jeśli dysponujemy modelem z funkcją rozkładania, to będziemy mieli także gotowe łózko rozkładane dla naszej pociechy.

Jak wybrać leżaczek?

Przy zakupie musimy zwrócić uwagę na konstrukcję, która powinna być stabilna i dawać maksimum bezpieczeństwa. Leżak powinien być lekki, żeby łatwiej było go transportować. Jego oparcia muszą mieć regulację, najlepiej kilkustopniową, żeby nasz maluszek mógł się w nim czasem zdrzemnąć. Powinien mieć także zdejmowane obicie z możliwością wyprania go w pralce. Idealnie byłoby, gdyby posiadał na wyposażeniu maskotki czy inne zabawki, którymi niemowlak może się zająć. Na rynku można dostać leżaczki z trybem wibracji, które same uspokajają i wyciszają niesfornego brzdąca. Takie modele wyposażone są nawet w regulację prędkości bujania i możliwości odtwarzania muzyki poprzez wbudowane wejścia USB. Leżak powinien ponadto łatwo się składać i rozkładać. Szczególnie przydatna funkcja, gdy jesteśmy właścicielami małego mieszkania lub często podróżujemy.

Kolorystyka czy specjalny kształt leżaczka ma znaczenie drugorzędne. Najważniejsze, by ułatwiał pogodzenie opieki rodzica nad maluszkiem z innymi obowiązkami. Nie ma bardziej komfortowej sytuacji niż taka, gdzie maluch zajmuje się otoczeniem, przygląda się światu i bawi się zabawkami, podczas gdy my możemy przygotować obiad lub zająć się innymi sprawami. Mając oczywiście świadomość, że niemowlę przebywa w jednym miejscu i jest bezpieczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]