Niezbędne akcesoria do karmienia

Każdy, kto jest szczęśliwym posiadaczem potomstwa, wie jak trudne i kosztowne jest skompletowanie odpowiedniej wyprawki dla takiego malca. W kwestii akcesoriów niezbędnych do karmienia niemowląt, wiele z nich okaże się zbędnymi i niepotrzebnymi, dlatego zanim wybierzemy się na zakupy, zastanówmy się, co należy kupić od razu, a z jakim zakupem spokojnie można poczekać.

Na pewno wybór odpowiednich rekwizytów i dodatków będzie zależał od tego jaki rodzaj karmienia wybierze matka. Jeśli będzie to karmienie naturalne wówczas należy zainwestować w dobry bawełniany biustonosz do karmienia. Jest to także inwestycja w damski biust, gdyż dobry jakościowo stanik uchroni skórę przed nadmiernym rozciąganiem oraz utratą jędrności. Dzięki specjalnej konstrukcji jest łatwy w obsłudze i zapewnia matce wygodę.

Trzeba też zaopatrzyć się we wkładki laktacyjne, które chłoną nadmiar mleka i chronią ubranie przed niechcianymi plamami. Dostępne są w kilku rodzajach, mogą być jednorazowe lub do wielokrotnego użytku.
Dla większego komfortu podczas karmienia można zainwestować w charakterystyczną poduszkę do karmienia, dzięki której matka zajmie wygodną pozycję, odciąży swoje ramiona, a to zapobiegnie bólom kręgosłupa. Dzięki temu, że malec też jest odpowiednio ułożony na takiej poduszce, może to zminimalizować ryzyko kolek, czy też refluksów u niego.

Laktator, to urządzenie, które nie jest niezbędne karmiącym naturalnie kobietom. Spokojnie można zaczekać z decyzją o jego kupnie, bo być może nigdy nie zostanie użyty w akcji. Jeśli jednak okaże się niezbędny, to tylko z woreczkami do przechowywania i mrożenia odciągniętego pokarmu.

Natomiast wybierając karmienie sztuczne, czyli gotowymi mieszankami, z pewnością powinno się zapewnić dziecku odpowiednią butelkę do karmienia. Na rynku jest ogromny wybór od szklanych, po plastikowe, które dodatkowo różnią się kształtem, formą i pojemnością. Należy dopasować do nich, a zwłaszcza do wieku dziecka smoczek, który może być kauczukowy bądź silikonowy.

Z pewnością każdej kobiecie przydatny do tych akcesoriów będzie sterylizator, co zagwarantuje bezpieczeństwo karmienia. Czasami można kupić gadżet łączący w sobie funkcje sterylizatora i podgrzewacza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]