noworodek

Dla przyszłych rodziców zorganizowanie wyprawki dla noworodka to trudne zadanie. Wśród tysięcy przedmiotów można naprawdę się pogubić. Dlatego ważne, aby na spokojnie, jeszcze przed przyjściem na świat maluszka, zadbać o najpotrzebniejsze dla niego rzeczy. Z pomocą przychodzi firma Colibro, która specjalizuje się w sprzedaży wózków, fotelików samochodowych oraz toreb. Poniżej kilka porad związanych z tymi niezbędnymi zakupami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka dla dziecka?

Wybór odpowiedniego wózka to najpoważniejsza część wyprawki. Od niego zależy nie tylko komfort maluszka, ale i rodziców. W końcu to oni będą każdego dnia wychodzić na spacery, a co za tym idzie spotykać się z różnymi trudnościami z tym związanymi. Warto zastanowić się, w jakim terenie będą odbywane trasy oraz czy często będziemy przemieszczać się z dzieckiem przy użyciu samochodu. Jest to o tyle ważne, że na spacery po lesie albo generalnie po trudnym terenie będziemy potrzebowali większego wózka, z odpowiednio dostosowanymi kołami. Natomiast częsta jazda autem będzie wymagała jego ciągłego składania, wkładania i wyjmowania do i z bagażnika. W związku z tym te dwie sytuacje mogą się wykluczać podczas wyboru wózka. Dlatego naprawdę podejdźmy do tego zakupu świadomie. Oto lista rzeczy, na które również warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego transportu dla naszej pociechy: 

  • wielkość gondoli,
  • koła (rozmiar, wykonanie, amortyzacja),
  • system składania,
  • materiały użyte do wykonania,
  • dodatkowy sprzęt (folia przeciwdeszczowa, parasol, ochraniacze na koła, uchwyt na kubek).

Jedną z najpopularniejszych opcji jest wybór wózka etapowego „2 w 1” albo „3 w 1”. W skład takich zestawów wchodzi gondola, spacerówka i ewentualnie fotelik samochodowy, używany również jako nosidełko. Warto sprawdzić w tej kwestii ofertę firmy Colibro, gdzie na pewno znajdziemy wózek skrojony na miarę naszych potrzeb.

Odpowiedni fotelik samochodowy

Przede wszystkim przy wyborze odpowiedniego fotelika samochodowego powinniśmy kierować się bezpieczeństwem dziecka. Sprawdźmy przed zakupem, czy dany model będzie pasował do naszego samochodu. Dobrze zamontowany fotelik bowiem ochroni naszego malucha przed potencjalnymi urazami. Warto również przyjrzeć się posiadanym atestom oraz jaki wynik osiągnął w testach zderzeniowych. Pamiętajmy również, żeby kupować zawsze ze sprawdzonego źródła. Tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że w razie wypadku, system bezpieczeństwa zadziała. Jednym z takich miejsc jest sklep marki Colibro, gdzie znajdziecie foteliki samochodowe najwyższej jakości w przystępnych cenach. Ponadto zastanówmy się przed zakupem, jak często chcemy je wymieniać. W przypadku sporadycznych wycieczek samochodowych lepiej kupić taki, który starczy na lata. Istnieją modele, w których można przewozić dzieci od urodzenia do osiągnięcia wagi 36 kg. Zyskujemy w ten sposób kilka lat jeżdżenia, bez konieczności wymiany fotelika. Jeśli natomiast często podróżujemy z dzieckiem, wtedy lepszym wyborem będzie fotelik dostosowany do kategorii wiekowej i wagowej. Dzięki temu mały podróżnik będzie odczuwał większy komfort, gdyż taki dedykowany fotelik jest zaprojektowany pod kątem potrzeb danej grupy docelowej. 

Pojemna torba

Torba do wózka jest sprawą najistotniejszą w całej wyprawce, gdyż to ona musi pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy. Ważne, żeby była wykonana z wytrzymałego materiału, odpornego na promieniowanie UV. Poza tym dobrze, żeby była wyposażona w odpowiednią ilość przegródek i miejsce na butelkę. Często można się też spotkać z dołączoną matą do przewijania maluszka. Ciekawym rozwiązaniem jest również torba w formie plecaka, którą również możecie zobaczyć w ofercie sklepu Colibro.

[Głosów:0    Średnia:0/5]