Od pewnego czasu można zaobserwować rosnącą popularność prowadzenia zdrowego trybu życia. Zapewne dużej mierze, wynika to z wzrostu świadomości społeczeństwa oraz powszechnego dostępu do informacji. W internecie możemy znaleźć setki, jak nie setki tysięcy najrozmaitszych stron, blogów oraz poradników o tym jak być zdrowym. Nie bez powodu. W dzisiejszym świecie ciągle pędzimy, wielu z nas żyje w napięciu, funkcjonuje pod presją, jest narażonych na wiele stresowych sytuacji. Do tego dodajmy bezwartościowe odżywczo produkty czy genetycznie modyfikowaną żywność. Nasuwa się zatem pytanie, czy istnieje uniwersalny zestaw wskazówek, pomagających określić być zdrowszym i czuć się lepiej?
Od czego zacząć

Można odnieść wrażenie, że jak nigdy dotąd poświęcamy wiele uwagi naszemu stylowi życia. Co raz więcej osób chce być fit. Coraz więcej osób biega czy chodzi na kijkach. W sklepach dostępne są maski antysmogowe, co raz więcej produktów „Bio”, czy zamienników zwykłego białego cukru. Czy to tylko czasowa moda, czy prawdziwa zmiana stylu życia? Nie ma złotego środka na by być fit i zdrowym oraz takiego, który by nam w stu procentach zagwarantował dobre zdrowie oraz kondycję. Stosując sie jednak do pewnych uniwersalnych zasad możemy wytyczyć drogę zdrowego stylu życia.

Po pierwsze

Najważniejszą rzeczą jest zrozumienie, że podstawą zdrowego trybu życia jest odpowiednio zbilansowana dieta. Należy zatem dbać o to, aby spożywane przez nas posiłki były urozmaicone i tym samym abyśmy dostarczali wszystkich niezbędnych składników odżywczych organizmowi. Są to przede wszystkim białka, węglowodanu, wielonasycone kwasy tłuszczowe a także witaminy oraz składniki mineralne. Zaleca się spożywanie pięciu zbilansowanych posiłków dziennie w regularnych odstępach czasowych.

Kolejny krok

Kolejnym krokiem w znalezieniu odpowiedzi jak zdrowo żyć jest wyeliminowanie z diety lub ograniczenie do minimum spożycia soli, cukru, a także tłuszczu pochodzenia zwierzęcego, na rzecz wielonasyconych kwasów tłuszczowych. Słodkie i gazowane napoje, należy zastąpić wodą mineralną oraz ziołowymi herbatami. Choć wszystko jest dla ludzi, to przy zdrowym trybie życia nie ma miejsca na używki. Zarówno palenie wyrobów tytoniowych oraz nadmierne spożycie alkoholu. Pamiętajmy także o systematycznej aktywności fizycznej, która fiest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Starajmy się także, aby nasz sen był higieniczny. Tylko taki pozwoli nam na zregenerowanie organizmu po całym dniu , a tym samym na prawidłowe funkcjonowanie.

http://www.u21.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]