Depilacja laserowa

Współczesna kultura zachodnia wypromowała kobiece kanony piękna, praktycznie pozbawione owłosienia na ciele (poza głową). Kobiety ze względów higienicznych i estetycznych pragną raz na zawsze pożegnać się z niepotrzebnymi włoskami na rękach, nogach czy okolicy bikini. Chcą być wolne od obowiązku ciągłego golenia różnych partii ciała i wydatków z tym związanych. W jaki sposób przebiega depilacja laserowa w Warszawie?

Który kolor włosów najlepiej poddaje się zabiegowi przy użyciu lasera?

Najlepsze efekty daje laser zastosowany na włosach grubych i ciemnych. Są one mocno napigmentowane, dlatego melanina w nich zawarta jest lepiej wychwytywana przez wiązki promieni ultrafioletowych emitowanych przez laser. Tuż przed zabiegiem nie wolno też stosować samoopalaczy ani też wybierać się do solarium – im większa różnica w odcieniu skóry i włosa, tym bardziej spektakularny efekt. Z tego też powodu najlepszym okresem do wykonywania zabiegu jest okres jesienno-zimowy, gdy słońce świeci słabiej, a nasza ekspozycja na nie i czas spędzany na świeżym powietrzu również są mniejsze. Na krótko przed zabiegiem (do 4 tygodni przed) nie powinno się depilować w sposób inwazyjny, to znaczy taki, który usuwa cebulkę włosa ze skóry.

Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać jak najlepsze efekty?

Jeśli interesuje Cię depilacja laserowa, Warszawa dysponuje bogatą bazą klinik urody, świadczących tego typu zabiegi. Weź pod uwagę, że potrzeba co najmniej roku, aby przestrzegać wszelkich zaleceń i dać sobie szansę na uzyskanie jak najlepszych efektów. Liczba zabiegów jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji. Kolejne spotkania odbywają się w gabinecie co sześć tygodni.

Jakie są najważniejsze przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Wśród przeciwwskazań może być przyjmowanie leków doustnych. Światło uczulająco działają wszelkie zioła, takie jak nagietek czy dziurawiec, ale również witaminy z grupy A, D i C. Podczas regularnej suplementacji nie powinno się przystępować do zabiegu depilacji laserowej. Wśród przeciwwskazań znajduje się również ciąża, okres połogu i karmienie piersią. W okresie tuż przed, w trakcie i tuż po zabiegu nie należy przyjmować leków hormonalnych, w tym antykoncepcji. Depilacji laserowej nie powinny mieć przeprowadzane osoby, które walczą z chorobą nowotworową. Co istotne, zaburzona gospodarka hormonalna w organizmie może mieć wpływ na liczbę niezbędnych zabiegów. Przeciwwskazaniem do zabiegu mogą być również dermatologiczne choroby skóry w postaci łuszczycy czy bielactwa czy też tendencje do powstawania bliznowców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]