Urządzenia, które ułatwiają sprzątanie

Nie od dziś wiadomo, że człowiek lubi sobie ułatwiać życie – także w tych codziennych czynnościach domowych, takich jak sprzątanie. Kupuje więc urządzenia i gadżety, które sprawią, że aktywności te będą szybsze i bardziej efektywne. Jeżeli sam zastanawiasz się nad zakupem tego typu przedmiotów, a nie wiesz w co najlepiej zainwestować, to chętnie podpowiemy. W niniejszym artykule przedstawiamy najciekawsze gadżety, które znaleźliśmy u firm, które zajmują się sprzątaniem mieszkań w Warszawie.

Kije teleskopowe do okien

Kije teleskopowe do okien to wynalazek wcale nie najnowszy, a jednak zbyt rzadko używany przez gospodynie domowe. Jego zastosowanie szczególnie docenią osoby, które posiadają w firmie bądź w domu bardzo wysokie okna, których nie da się umyć na stojąco czy nawet wychodząc na stół. Wiele osób w domu nie ma drabiny bądź boi się na nią wejść i taki kij jest wówczas dużym ułatwieniem. Przedłuża on nasz zasięg rąk, dzięki czemu możemy umyć powierzchnie na co dzień niedostępne.

Odkurzacz samojeżdżący

„Czas to pieniądz” – mówi stare przysłowie. Idealnym urządzeniem, które może pracować za nas, podczas gdy my będziemy wykonywać inne czynności, jest odkurzacz samojeżdżący. Po prostu włączamy go i cieszymy się odkurzoną podłogą. Nie musimy robić tego osobiście, więc możemy odpocząć czy zacząć kolejną pracę. Nie obawiajmy się, że taki odkurzacz obije nam meble czy spadnie ze schodów – posiada pełno czujników, które uchronią go przed zderzeniem czy upadkiem. Posiada specjalny system, który nie pozwoli na ominięcie powierzchni – dotrze wszędzie, gdzie tylko da radę.

Odkurzacz piorący

Dla osób, które mają małe dzieci, lepszym rozwiązaniem będzie odkurzacz piorący, który będzie w stanie nie tylko odkurzyć mieszkanie, ale i pozbyć się trudnych plam. Robi to za pomocą specjalnych dysz, które spryskują daną powierzchnię środkiem czyszczącym oraz zasysają ją z powrotem wraz z brudem. Dzięki działaniu wysokiego ciśnienia, odbywa się to wszystko bardzo szybko. Można w ten sposób prać zarówno dywany, jak i różnego rodzaju meble (nawet łóżka). Z łatwością pozbędziemy się roztoczy z naszych materacy, więc jest to dobry patent dla alergików. Odkurzacz piorący to urządzenie często używane podczas sprzątania mieszkań w Warszawie.

Zestawy szczotek z wymiennymi końcówkami

Któż z nas nie próbował doczyścić ciężko dostępnych zakamarków, takich jak kaloryfery czy wnęki między meblami a ścianą? Są one niezwykle trudne do skrupulatnego wyczyszczenia i dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie zakup szczotek, które posiadają wymienne głowice – dzięki nim dotrzemy do każdego miejsca i nie będziemy drżeć o rozwój bakterii czy mikroorganizmów, będących poza naszym zasięgiem.

Dla jednych sprzątanie kojarzy się wyłącznie z tradycyjnymi metodami – im nie potrzeba żadnych udogodnień znajdujących się na rynku – najlepiej odnajdują się w sprawdzonych sposobach mam i babć. Są jednak osoby, które uwielbiają gadżety podobne do tych, które przedstawiliśmy wyżej i chętnie się nimi posłużą, by zaoszczędzić czas i pieniądze.

Artykuł powstał przy współpracy z Pozamiatane.

[Głosów:1    Średnia:5/5]