Rozpocznij depilację laserową jesienią!

0
1269

Powoli okres wakacyjny się kończy, dlatego to odpowiedni moment, żeby zastanowić się nad rozpoczęciem zabiegów depilacji laserowej. Dlaczego? Ponieważ właśnie wraz z początkiem jesieni rozpoczyna się sezon na zabiegi laserowe. Rozpoczęcie w powakacyjnych miesiącach depilacji laserem daje możliwość przygotowania idealnie gładkiego ciala na kolejny sezon letni! Jak to możliwe? Aby skuteczie usunąć owłosienia z wybranej części ciała konieczne jest wykonanie ok. 6 zabiegów w odstępach dwumiesięcznych.

Najczęściej wykonywanymi zabiegami depilacji laserowej są: pachy, okolice bikini i nogi w przypadku kobiet, natomiast mężczyźni bardzo często decydują się na zabieg laserowej depilacji pleców, klatki piersiowej oraz męskich okolic bikini.  Wszystkie zabiegi poprzedzone są bezpłatną konsultacją z kosmetologiem, który dokładnie omawia z klientem cały zabieg oraz informuje o ewentualnych przeciwwskazaniach. Podczas takiej konsultacji wykonywana jest także próba laserowa.

Bezbolesna depilacja laserem LIGHTSHEER®DUET™

Wiele osób obawia się rozpoczęcia zabiegów laserowych ze względu strach przed możliwym bólem. To zupełnie niepotrzebne. Tak naprawdę wybierając sprawdzony salon depilacji i stosując laser LIGHTSHEER®DUET™  możesz być spokojny, że zabieg będzie bezbolesny a niewielki dyskomfort zostanie zniwelowany poprzez specjalny kompres chłodzący.

Jak należy postępować ze skórą po zabiegu depilacji laserowej?

Skóra po depilacji laserowej może być przez kilka dni lekko zaczerwieniona i podrażniona, jest to jednak zupełnie naturalny objaw i nie należy się tym martwić. Najlepiej kupić w aptece maść łagodzącą np. alantan, która przyspieszy proces gojenia. Po depilacji laserowej nie można przez kilka dni korzystać z sauny, jacuzzi czy basenu. Aby nie podrażniać skóry dobrze jest także zrezygnować na parę dni z aktywności fizycznej. Przez ok. 2 tygodnie po zabiegu raczej zaleca się stosowanie delikatnych bezmydłowych żeli i bezalkoholowych dezodorantów (w przypadku depilacji pach).

Depilacja laserowa, jakie mogą być przeciwwskazania do zabiegu?

Oczywiście, jak każdy zabieg kosmetyczny w tym i depilacja laserowa może mieć pewne przeciwwskazania do jego wykonania. W przypadku laserowego usuwania owłosienia zabiegowi nie mogą się poddać:

1.Kobiety w ciąży i karmiące piersią

  1. Osoby mocno opalone
  2. Przyjmujące leki oraz światłoczułe zioła
  3. Osoby, które w ciągu ostatnich 4 tygodni wyrywały włosy pęsetą i depilowały się przy użyciu wosku
  4. Pacjenci walczący z chorobą nowotworową
  5. Osoby ze zmianami wirusowymi, bakteryjnymi, opryszczką w miejscu depilacji
  6. Przeciwwskazaniem jest również bielactwo, łuszczyca, rybia łuska
[Głosów:0    Średnia:0/5]