Liposukcja brzucha

Liposukcja brzucha to zabieg, który umożliwia „pozbycie się” nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha i talii. Jest to zabieg, który modeluje sylwetkę. Nie można mylić go z odchudzaniem! Po poddaniu się liposukcji brzucha należy zmienić swój styl życia – powinien być zdrowy.

Jak przebiega zabieg liposukcji brzucha?

Na samym początku należy zaznaczyć, że do tego zabiegu zazwyczaj kwalifikowane są osoby z prawidłową masą ciała, ale z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach talii i brzucha. Najlepsze efekty tego zabiegu uzyskuje się u młodych osób, ze względu na twardość i elastyczność skóry ciała.

Zabieg liposukcji brzucha przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, po czym chirurg wykonuje niewielkie nacięcie, przez które wprowadza wąską kaniulę głęboko pod skórę. Kaniula zaś podłączona jest do aparatu pod wysokim ciśnieniem, który odpowiedzialny jest za odsysanie tkanki tłuszczowej.

Najbardziej popularną techniką odsysania tłuszczu jest technika tumescent, która polega na nastrzykiwaniu tłuszczu jałowym roztworem soli fizjologicznej, idocainy i adrenaliny. Tego typu mieszanka skutecznie rozpuszcza tłuszcz, który później skutecznie jest odsysany w postaci płynnej emulsji. Ta technika znacząco ułatwia usuwanie zbędnego tłuszczu, a co najważniejsze zmniejsza krwawienie i ogranicza ilość sińców, które są skutkiem tego zabiegu. Należy również pamiętać o tym, że w czasie jednego zabiegu liposukcji brzucha można usunąć maksymalnie 4 litry tłuszczu. Ponadto zabieg liposukcji brzucha trwa od 2 do 6 godzin.

Po zakończonym zabiegu pacjent nakłada specjalne uciskowe ubranie, które przyśpiesza obkurczanie skóry i znacznie redukuje obrzęki. Tego typu ubranie należy nosić od 2 do 4 tygodni po zabiegu. Ponadto pacjent przez kilka miesięcy musi również nosić specjalną uciskową bieliznę. Rekonwalescencja po zabiegu powinna trwać minimum tydzień, a po 2 tygodniach od zabiegu trzeba udać się na specjalny masaż. Należy pamiętać również o zaprzestaniu ćwiczeń i nadmiernego wysiłku fizycznego, który może niekorzystnie wpłynąć na rekonwalescencję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]