Podgrzewacz do butelek do domu i samochodu

Od kilku lat podgrzewacze do butelek stały się obowiązkowym elementem w wyposażeniu młodych rodziców. Produkt ten ułatwia codzienną organizację i jest praktycznym urządzeniem. Maluchy lubią ciepłe posiłki, a często zdarza się, że nie mamy czasu, by stać przy kuchence oraz pilnować, czy jedzenie ma odpowiednią temperaturę i czy przypadkiem nie poparzymy malca. Zobacz, na co należy zwrócić uwagę, wybierając podgrzewacz.

Kiedy sprawdza się podgrzewacz do butelek?

Nowoczesne podgrzewacze i sterylizatory do butelek to bardzo proste konstrukcje. Większość modeli działa poprzez podgrzanie wody, która przekazuje ciepło butelce. W wersji samochodowej nie będziemy mieć komory, wokół której będzie płyn. Butelka lub słoik są wkładane do specjalnego rękawa, który podnosi temperaturę pokarmu. Co istotne, samo podgrzanie trwa krótko, a jedzenie jest od razu gotowe do spożycia. Na rynku dostępne są również podgrzewacze, które wykorzystują parę wodną. Te urządzenia sprawdzają się także przy sterylizacji butelek.

Jaki podgrzewacz wybrać?

Podgrzewacze to popularne i chętnie wybierane urządzenia, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Z drugiej strony poza samą funkcją podgrzewania pokarmów, znajdziemy również urządzenia 3w1, w których możemy jedzenie przygotować, a także wysterylizować butelki.  Kluczowe będzie oczywiście wybranie odpowiedniego rozmiaru, aby urządzenie sprawdziło się przy niewielkich butelkach, jak i tych dla starszego dziecka. Większość z podgrzewaczy wykorzystywana jest w domu i działa po podłączeniu do zasilania. Są również takie, które do wytwarzania ciepła wykorzystują specjalne nakładki z żelem. Samochodowe modele podłącza się natomiast do gniazda zapalniczki samochodowej. To niezbędny gadżet szczególnie dla mniejszych i większych turystów.

Na co zwrócić uwagę?

Choć samo działanie podgrzewacza jest dość proste przy wybieraniu tego odpowiedniego warto zwrócić uwagę na konkretne jego parametry. Im wyższa moc urządzenia, tym szybciej będzie on podgrzewał pokarm. Poza tym niezwykle ważny będzie sposób zasilania. Sprzęt do użytku domowego może korzystać z prądu – ten turystyczny doskonale wykorzystuje inne źródła energii. Warto wybrać odpowiedni rozmiar – im większy, tym posłuży nam dłużej, ponieważ pomieści nawet duże butelki czy słoiki. Poza tym istotny jest zakres regulacji temperatury, oraz funkcja jej podtrzymywania.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]