Najlepsze pomysły na prezenty dla mamy i siostry

Święta coraz bliżej. Nad prezentami warto zastanowić się już teraz, by nie musieć kupować niczego na ostatnią chwilę. W artykule skupiliśmy się na podarunkach dla kobiet: mam i sióstr lub przyjaciółek. Sprawdź, czy znajdzie się coś, co możesz podarować swojej bliskiej osobie!

Jesteś dla mnie wyjątkowa

W grupie prezentów, które zawsze sprawdzają się wyśmienicie, znajdują się przedmioty przekazujące – dosłownie! – iż obdarowana osoba jest dla Ciebie wyjątkowa. Każda mama ucieszy się na widok ogromnego, litrowego kubka z napisem „Najlepsza mama!”. Może się to wydawać banalne, ale kiedy opuszczamy dom rodzinny, mamy za nami tęsknią. Brakuje im też naszych zapewnień o miłości i przywiązaniu. Dostając taki kubek, będą mogły poczuć się bliżej nas każdego dnia.

Inny sposób ma zapewnienie bliskiej osoby – mamy lub siostry – o uczuciu, to czekoladowy telegram. Od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością. Z wybranych czekoladek z literkami układa się dowolny napis, a potem wysyła bliskiej osobie lub wsuwa pod choinkę. Szeroki uśmiech na twarzy obdarowanej osoby gwarantowany!

Biżuteria, która nas połączy

Biżuteria, która nas połączy

Kolejny pomysł na sentymentalny prezent to biżuteria. Ale nie byle jaka! Wybierz bransoletki lub łańcuszki, które dzielą się na pół. Najpopularniejszym kształtem jest oczywiście serce. Ty będziesz nosić jego połowę, a drugą otrzyma siostra. Zawsze byłyście sobie bliskie, ale rozdzieliło Was dorosłe życie? W ten symboliczny sposób staniecie się nierozłączne – jak w dzieciństwie.

A może jesteście bliźniaczkami lub lubicie podobną biżuterię? Kup dla siebie i dla siostry takie same łańcuszki czy kolczyki. Jeżeli jesteście przyzwyczajone do noszenia takich samych rzeczy, pomysł sprawdzi się doskonale. Jeszcze lepiej będzie, jeśli z biegiem czasu wyrosłyście na zupełnie inne osoby – Ty jesteś odpowiedzialną bankierką, a Twoja siostra szaloną wokalistką w zespole rockowym. Taka sama biżuteria będzie symbolem jedności mimo różnic.

Bo kobiety to także gadżeciary!

Kto powiedział, że elektronicznymi zabawkami lubią otaczać się tylko mężczyźni? Listy pomysłów na prezenty elektroniczne dla dziewczyn mogą obejmować przedmioty pomocne w codziennej pracy: tablet, smartfon, smartwatch czy czytnik e-book, ale także pielęgnacyjne: suszarka, lokówka, depilator, lub rozrywkowe: gry na Playstation i komputer, dodatki do konsoli.

Bo kobiety to także gadżeciary

Podczas przygotowywania prezentów na Boże Narodzenie warto ustalić sobie limit cenowy, którego nikt nie przekroczy. Sprawi to, że nie będziesz się czuła zobowiązana do kupienia mamie czy siostrze smartfona za kilka tysięcy, ale już myszkę gamingową do 100 zł dla fanki gier komputerowych kupisz bez obawy, że ktoś podaruje Ci coś kosztowniejszego.

Prezenty hand-made

Do świąt zostało jeszcze trochę czasu, więc bez trudu zdążysz wykonać prezenty własnoręcznie. Podejrzyj w internecie inspiracje na wyklejane kolaże, lampiony do świeczek, które rzucają na ściany magiczne kształty, ramki do zdjęć lub wazoniki. Jeśli nie masz umiejętności, najłatwiej będzie Ci wykonać podarki z papieru czy kartonu.

Możesz liczyć na wparcie swojego ukochanego, przyjaciela lub sąsiada? Świetnie! Skorzystaj z ich doświadczenia w warsztacie i przytnij deski tak, by zbić pudełko, skrzynkę lub finezyjny karmnik dla ptaków, jeśli Twoja bliska osoba kocha zwierzęta. Wymyśl podarek, który chwyci ją ze serce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]