Kreta z dzieckiem idealnym miejscem na wymarzone wakacje

Podczas planowania wakacji z dziećmi, rodzice zastanawiają się, gdzie najlepiej spędzić wymarzony urlop. Wakacje z dzieckiem za granicą stają się coraz bardziej popularne. Kreta jest obleganym  i idealnym miejscem na wczasy z małym dzieckiem.

Dlaczego warto wybrać się ten kierunek, dowiecie się z tego artykułu. Pierwszym i dość ważnym czynnikiem jest dojazd. Na Kretę leci się szybko i bilety można kupić w atrakcyjnych cenach. Na miejscu nie ma problemu z wypożyczeniem auta z fotelikami dziecięcymi. Warto zwiedzić Kretę samochodem, ponieważ sami wybieramy, gdzie i kiedy chcemy pojechać. Drogi są wąskie, strome i często są zakręty, więc dzieci, które mają chorobę lokomocyjną powinny wziąć odpowiednie leki. Ludzie na Krecie jeżdżą wolno i ostrożnie, a drogi są dobrze oznakowane, więc bez żadnych problemów każdy kierowca poradzi sobie z prowadzeniem auta. 

Który hotel na Krecie będzie najlepszy dla dzieci?

Kiedy już zdecydujecie się na wakacje z dzieckiem na Krecie, warto zwrócić uwagę, aby hotel był odpowiednio przystosowany do potrzeb malucha. W większości hoteli są brodziki, baseny, zjeżdżalnie i place zabaw. Często można spotkać, że są animatorki, które bawią się z dziećmi, organizują im różne gry oraz konkursy. Ważne, aby hotel nie był położony na wzniesieniu, ponieważ może być to dla rodziców uciążliwe przy prowadzeniu wózka. Na Krecie polecam chodzić z dziećmi na plaże piaszczyste. Więcej o tym jak sprawić, by wakacje z dzieckiem były idealne na https://www.nelmare.pl/przewodnik/kreta-wakacje-z-dzieckiem/b1157.xml.

Dzieci będą zachwycone Kretą

Każdy rodzic wie, że największą radość dzieciom sprawiają kąpiele w morzu. Temperatura na Krecie jest wysoka, a słońce mocne, więc należy pamiętać o częstym smarowaniu się i malucha balsamem do opalania. Dziecko powinno mieć czapkę na głowie i ubrane być w przewiewną tkaninę, która dodatkowo chroni przed słońcem. Na Krecie dla dzieci przygotowane jest wiele atrakcji. Można pojechać do różnych aquparków lub wybrać się na rejs statkiem ze szklanym dnem. Dodatkowo na Krecie restauracje oferują szerokie menu i serwują przepyszne jedzenie dostosowane do gustu malucha, więc nawet największy niejadek zje z chęcią obiad. Grecy uwielbiają dzieci, często ich zagadują, uśmiechają się i są mili, a w restauracjach zrobione są kąciki dla dzieci, w których znajduje się pełno zabawek.

[Głosów:3    Średnia:3/5]