Kreatywne zabawki dla malucha

Każdy z rodziców chciałby, żeby jego pociecha bawiła się w sposób kreatywny. Dlatego dbając o jego rozwój szukamy zabawek, które pomogą dziecku uaktywnić jego twórcze możliwości.

Dziecięce rękodzieło

Do zabawy posłużą tu różnego rodzaju kredki i farby lub wyklejanki. Dziecko odwzorowuje poprzez rysunek otaczający go świat i obrazuje go w niepowtarzalny sposób. Uczy się samodzielnego planowania i kompozycji przestrzennej. Nie ingerujmy w malunki dziecka, niech przekazuje nam swój obraz otoczenia, choćby i w bardzo spontaniczny sposób. Oprócz spontanicznych rysunków, możemy uatrakcyjnić zabawę przez wprowadzanie puzzli. Poza tym, na rynku bez problemu otrzymamy różnego rodzaju zestawy kreatywne, pozwalające na tworzenie nowych, ciekawych rzecz przy pomocy takich narzędzi jak np. glina, gips czy karton i pomalowanie ich w wybrany przez malucha sposób. Dziewczynki uwielbiają każdego rodzaju biżuterię, dlatego warto zainwestować w jakiś zestaw do samodzielnego komponowania ozdób. Za jego pomocą dzieci mogą tworzyć naszyjniki, pierścionki, bransoletki, spinki itd. Inną zaletą tych zestawów jest ciągłe rozwijanie zdolności manualnych.

Zabawa w teatr

Zabawa w teatr to świetny sposób na rozwinięcie kreatywności dziecka. Mali aktorzy uwielbiają naśladować przecież dorosłych, ich zwyczaje i zachowanie. Taka zabawa jest nie tylko wesołą formą rozrywki, ale też powie nam dużo o nas samych. Dzieci są dobrymi obserwatorami i nieraz będziemy zdziwieni, jakie rzeczy potrafią wychwycić i pokazać poprzez wcielanie się w role aktorskie. Do tej formy zabawy przydadzą się stroje, które też z łatwością zamówimy w internecie (np. rycerza, księżniczki) albo kukiełki. Jeśli dołożymy do tego elementy scenografii, np. kurtynę czy pomożemy w oprawie dźwiękowej za pomocą specjalnej konsoli emitującej dźwięki, to murowaną zabawę mamy gwarantowaną.

Nauka i zabawa

Zabawki naukowe pomagają ww prosty sposób zdobyć wiedzę na temat różnych zjawisk fizycznych, biologicznych czy chemicznych. Są niezłym impulsem do samodzielnego wyciągania wniosków z własnoręcznie przeprowadzonych doświadczeń. Pobudzają wyobraźnię i wskazują przy okazji popełnione błędy. Wybór takich zestawów jest dość spory i na pewno znajdziemy taki, którym nasz maluch się zafascynuje na długie godziny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]